Bartosz Głąb
Raków przegrywa z Atalantą 0:2
Raków przegrywa z Atalantą 0:2 Screen Viaplay Sport Polska
Liga Europy. Raków Częstochowa fatalnie zaczął spotkanie fazy grupowej z Atalantą Bergamo. Mistrzowie Polski w 14. minucie przegrywali po trafieniu Luisa Muriela, który z łatwością zabawił się z obrońcami "Medalików". Niecały kwadrans później na 2:0 podwyższył Giovanni Bonfanti.

Początek meczu w Sosnowcu był obiecujący dla mistrzów Polski. Po dobrym dośrodkowaniu ze skrzydła, zakotłowało się w polu karnym Atalanty Bergamo, ale żaden z graczy Rakowa nie zdołał dojść do piłki, by oddać strzał na bramkę rywali. Jednak z każdą minutą przewaga gości zaczęła rosnąć. Było widać, że operują większym wyszkoleniem technicznym i długo rozgrywali piłkę w środku pola. Gracze Rakowa zaczęli biegać za piłką i ciężko im było nadążyć za szybkością akcji rozgrywanych przez rywali z Włoch.

W 14. minucie włoska drużyna wyszła praktycznie z pierwszą bardzo groźną akcją. Aleksey Miranchuk zagrał w środku pola do Luisa Muriela, ten obrócił się w stronę bramki "Medalików", z dużą łatwością minął Bogdana Racovitana, popatrzył na ustawienie Vladana Kovacevića i z ze spokojem posłał piłkę do bramki. Kolumbijczyk mógł cieszyć się ze swojej drugiej bramki w tej edycji Ligi Europy.

Liga Europy. Raków Częstochowa - Atalanta Bergamo. Dwie łatwo stracone bramki "Medalików"

Sytuacja na boisku nieco się uspokoiła i wydawało się, że mistrzowie Polski zaczęli dorównywać w grze rywalom. Jednak w 26. minucie Atalanta zadała kolejny cios. Po dośrodkowaniu z lewej strony w ogromnym zamieszaniu najlepiej zachował się Giovanni Bonfanti, który z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

W równolegle rozgrywanym meczu Sturm Graz bezbramkowo remisował w Lizbonie ze Sportingiem i to on o jeden punkt wyprzedzał mistrzów Polski.

LIGA EUROPY w GOL24

Listopadowa przerwa reprezentacyjna się zakończyła, a to oznacza, że czas wrócić do ligowych zmagań. Postanowiliśmy przypomnieć, którzy zawodnicy Ekstraklasy są najwięcej warci. Co ciekawe, w czołówce zestawienia nie ma Erika Exposito - największej gwiazdy obecnego sezonu.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Najbardziej wartościowi zawodnicy PKO Ekstraklasy. Ranking z...