Piotr Rzepecki
Liga włoska. Złe wieści dla Juventusu i reprezentacji Polski. Arkadiusz Milik w meczu niedzielnym meczu z Monzą (0:2) zszedł z urazem. W końcówce ligowego meczu naciągnął mięsień. Włoska La Gazzetta dello Sport poinformowała, że przerwa potrwa od 20 do 30 dni.

Arkadiusz Milik zszedł na 10 minut przed końcem ligowego 20. kolejki włoskiej ekstraklasy. - Milik na pewno będzie miał coś w zginaczu, czuł się trochę ciągnięty, więc na pewno będziemy mogli na niego liczyć w kilku najbliższych meczach - powiedział trener Juventusu Massimiliano Allegri na pomeczowej konferencji.

Wojciech Szczęsny zagrał całe spotkanie. Klub Polaków przeżywa poważny kryzys. Nie wygrał trzech ostatnich ligowych meczów, a kilka tygodni temu został ukarany przez Komisję Ligi i odjęto "Starej Damie" 15 punktów. Powodem były sprawy finansowe.

Media: Arkadiusz Milik może pauzować około miesiąca

Włoska La Gazzetta dello Sport podała, że napastnik będzie nieobecny przez około 20-30 dni. Tyle potrwa rekonwalescencja piłkarza wypożyczonego z francuskiego Olympique Marsylia.

Aktualizacja: Po południu klub wydał komunikat w sprawie zdrowia napastnika reprezentacji Polski. - Dzisiaj rano Milik przeszedł badania radiologiczne w J|Medical, które wykazały średniego stopnia uszkodzenie mięśnia półbłoniastego lewego uda. Za dwa tygodnie piłkarz zostanie poddany nowej kontroli w celu dokładnego określenia czasu powrotu do zdrowia

Napastnik najpewniej opuści nie tylko najbliższe mecze. Przerwa może potrwać dłużej.

PAP/EPA

Dobrą wiadomością dla klubu z Turynu jest powrót Dusana Vlahovica. Serbski napastnik ostatni mecz w koszulce Juve zagrał jeszcze w październiku. Zagrał dwa mecze na mundialu, ale jego reprezentacja nie wyszła z grupy.