Bartosz Głąb
Cagliari cieszące się z bramki wypracowanej przez Mateusza Wieteskę.
Cagliari cieszące się z bramki wypracowanej przez Mateusza Wieteskę. PAP/EPA
Liga włoska. W meczu 20. kolejki rozgrywek Cagliari wygrało u siebie z Bologną 2:1. Przed przerwą oba zespoły trafiły do bramki przeciwnika po razie. W drugiej części rywalizacji Mateusz Wieteska nabić przeciwnika, po czym piłka wpadła do bramki. W spotkaniu w szeregach gości zagrali Kacper Urbański i Łukasz Skorupski.

Liga włoska. "Polski mecz" w Serie A na remis. Zagrało trzech polskich piłkarzy

W meczu na Sardynii zmierzyło się Cagliari walczące o utrzymanie w lidze z Bologną, która jest pozytywnym zaskoczeniem tego sezonu Serie A. Od pierwszej minuty na boisku mogliśmy oglądać aż trzech polskich piłkarzy. W podstawowym składzie gospodarzy w linii defensywnej wyszedł Mateusz Wieteska, natomiast w ekipie gości zagrali Kacper Urbański i Łukasz Skorupski.

Rywalizację lepiej rozpoczęli goście, którzy w 24. minucie objęli prowadzenie. Riccardo Orsolini wpadł w pole karne Cagliari, wykorzystał poślizgnięcie się Tommaso Augello i z ostrego konta wpakował piłkę do bramki. Jednak gospodarze odpowiedzieli zaledwie siedem minut później. Andrea Petagna dopadł do futbolówki tuż przed polem karnym Bologny, minął wychodzącego Łukasza Skorupskiego i ze spokojem umieścił piłkę w siatce.

Liga włoska. Mateusz Wieteska wypracował bramkę dla Cagliari

W drugiej połowie na kolejne trafienie musieliśmy czekać do do 69. minuty. Po zagraniu w "szesnastkę" gości do piłki dopadł Mateusz Wieteska, zagrał wzdłuż bramki, gdzie futbolówka odbiła się od Riccardo Calafiori i niefortunnie dla gości - wpadła do bramki.

Wynik do końca nie uległ już zmianie. Cagliari dzięki zwycięstwu wygrzebało się ze strefy spadkowej. Natomiast Bologna zanotowała trzecie spotkanie bez zwycięstwa i spadła już na 6. pozycję w tabeli. Wszyscy Polacy zaliczyli pełne spotkanie.