OPRAC.:
Jacek Kmiecik
EPA/PAP
Magda Linette odpadła w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku. Rozstawiona z numerem 24. polska tenisistka przegrała z Amerykanką Jennifer Brady 1:6, 6:2, 2:6. Spotkanie trwało dwie godziny i pięć minut.

Brady to finalistka Australian Open sprzed dwóch lat

28-letnia Jennifer Brady, która zmagała się z kontuzją kolana, w światowym rankingu jest obecnie dopiero 433. Jednak dwa lata temu, po porażce w finale Australian Open, zajmowała 13. miejsce.

31-letnia Magda Linette wygrała z Amerykanką w 2018 roku w pierwszej rundzie Australian Open, ale w czterech kolejnych konfrontacjach górą była Brady.

Pierwszy set łatwym łupem Brady, drugi - Linette

W pierwszym secie Brady szybko przejęła inicjatywę, po kilku minutach prowadziła 3:0. Jenny dominowała na korcie i oddała Polce tylko jednego gema.

W drugiej partii Linette poprawiła grę. Od stanu 2:2 wygrała cztery gemy z rzędu i doprowadziła do remisu. Brady zdołała jednak wyjść z kryzysu.

W trzecim secie Linette dała się zdominować Brady

Decydujący set wyrównany był tylko na samym początku. Od wyniku 1:1 Amerykanka odskoczyła na 4:1 i już nie dała się dogonić. Poznanianka co prawda odrobiła jedno przełamanie na 2:4, ale po chwili znów ją zawiódł serwis. Następnie Brady zamknęła spotkanie przy swoim podaniu, wykorzystując drugą piłkę meczową.

Linette dziewięciokrotnie znalazła się w głównej drabince US Open. Tylko raz - w 2020 roku - udało jej się przebrnąć do 3. rundy.

Jej porażka Linette oznacza, że z polskich singlistek w turnieju pozostała już tylko broniąca tytułu Iga świątek. Kilka godzin wcześniej odpadła bowiem Magdalena Fręch.(PAP)