Maszewski GKM Grudziądz poza podium, na nic dobry występ wychowanka BTŻ Polonia Bydgoszcz

Krzysztof Wypijewski
Kacper Łobodziński w białym kasku
Kacper Łobodziński w białym kasku Jarosław Pabijan
Żużel. Włókniarz wygrał u siebie czwarty, ostatni turniej finałowy drużynowych mistrzostw Polski juniorów i w biegu dodatkowym zapewnił sobie srebrny krążek.

Przed zawodami wiadomo było, że złoto trafi do Motoru. Młodzieżowcy Arged Malesy (7 pkt) oraz Włókniarza i Maszewskiego GKM (po 6) bili się o pozostałe miejsca na podium.

Czwartkowy turniej zakończył się triumfem gospodarzy. Za nimi uplasowali zawodnicy z Ostrowa, Lublina i Grudziądza. Ci ostatni ponownie startowali bez kontuzjowanego Kacpra Pludry, za którego stosowano przepis o zastępstwie zawodnika; najskuteczniejszym jeźdźcem GKM był w Częstochowie wychowanek BTŻ Polonii - Kacper Łobodziński, zdobywca 10 punktów.

Takie rozstrzygnięcia sprawiły, że o srebrnym krążku musiał rozstrzygnąć wyścig dodatkowy. W nim Jakub Miśkowiak (Włókniarz) pewnie pokonał Jakuba Pocztę (Ostrów).

Pod Jasną Górą po raz pierwszy w zawodach żużlowych startował Bartosz Jaworski, który w ubiegłym tygodniu w Opolu uzyskał licencję „Ż”. 15-latek w debiucie zdobył 1 oczko - w 13. wyścigu był trzeci po defekcie Franciszka Karczewskiego.

Dodajmy jeszcze, że było to drugie podejście do tego turnieju. 21 września, a więc w pierwotnym terminie, na przeszkodzie stanął deszcz.

Wyniki: 1. Włókniarz 43: Jakub Miśkowiak 15 (3, 3, 3, 3, 3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym, Mateusz Świdnicki 14 (3, 3, 3, 2, 3), Franciszek Karczewski 7 (1, 3, u, d, 3), Kajetan Kupiec 7 (1, 1, 1, 2, 2), Kacper Halkiewicz ns.; 2. Arged Malesa 31: Jakub Krawczyk 9 (2, 2, 2, 0, 3) + 2. miejsce w biegu dodatkowym, Jakub Poczta 8 (2, 2, 2, 1, 1), Kacper Grzelak 6 (1, 1, 1, 1, 2), Sebastian Szostak 8 (1, 1, 2, 3, 1); 3. Motor 27: Mateusz Cierniak 12 (3, 2, 3, 2, 2), Wiktor Lampart 13 (3, 2, 3, 3, 2), Jan Rachubik 1 (0, 1, 0, 0, 0), Bartosz Jaworski 1 (t, 0, 0, 1, w); 4. Maszewski GKM 19: Kacper Łobodziński 10 (2, 3, 2, 2, 1, 0), Seweryn Orgacki 4 (2, u,0, 1, 0, 1), Wiktor Rafalski 5 (0, 0, 1, 3, 1, 0), Kacper Pludra - z/z.