Jakub Maj
Jakub Maj
19 stycznia miał miejsce niecodzienny mecz - gwiazdy ligi saudyjskiej zmierzyły się w spotkaniu towarzyskim z PSG. Pojedynek cieszył się olbrzymim zainteresowaniem z dwóch powodów. Po pierwsze, dzisiejszy mecz oznaczał debiut Ronaldo w Al-Nassr. Po drugie, w barwach paryskiej drużyny gra Leo Messi. Każde starcie Portugalczyka i Argentyńczyka jest wielkim wydarzeniem.

Ronaldo podpisał kontakt z saudyjskim Al-Nassr 30 grudnia, ale do tej pory nie miał okazji zadebiutować. Wszystko przez przepisowy ligowe, które mają sztywne ramy dotyczące ilości obcokrajowców w składzie. Aby Ronaldo mógł zagrać, Al-Nassr musi zwolnić jakiegoś zawodnika.

Mecz towarzyski nie stanowił problemu - Portugalczyk zadebiutował w nowym zespole. Oczy wszystkich kibiców od pierwszego gwizdka były zwrócone w kierunku pojedynku "Messi kontra Ronaldo". Pomimo tego, że spotkanie to tylko sparing, nadal czuć było ogromną rywalizację między zawodnikami. Ronaldo to niezwykle ambitny piłkarz i nawet w meczach, w których nie gra o stawkę, daje z siebie 100 procent. Przed startem meczu nie zabrakło jednak rozmów z byłymi kolegami z Realu Madryt.

Gwiazdy ligi saudyjskiej - PSG 4:5

Na pierwszą bramkę nie musieliśmy długo czekać. Już w 3. minucie Neymar posłał bardzo precyzyjną piłkę za plecy obrońców. W pole karne wbiegł Leo Messi, który bez problemu wykończył sytuację.

Odpowiedź gwiazd ligi saudyjskiej przyszła w 34. minucie. Faul w polu karnym popełnił Keylor Navas, czyli bramkarz drużyny z Paryża. Do piłki podszedł Cristiano Ronaldo. Portugalczyk pewnie wykorzystał jedenastkę! 1:1!

W 39. minucie czerwoną kartkę otrzymał Juan Bernat, ale tuż przed przerwą bramkę na 2:1 dla PSG strzelił Marquinhos. W 45. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Neymar. Brak skuteczności bardzo szybko zemścił się na ekipie z Paryża.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy Cristiano Ronaldo ponownie doprowadził do wyrównania. Tym razem skorzystał z błędu obrony i wpakował piłkę do siatki z bardzo bliskiej odległości.

Sergio Ramos odkupił swój błąd z pierwszej połowy. W 53. minucie Hiszpan pokonał bramkarza rywali. Radość zawodników PSG nie trwała jednak długo. Trzy minuty później Soo Jang wyrównał wynik spotkania. W 60. minucie z rzutu karnego nie pomylił się Kylian Mbappe. Minutę później Cristiano Ronaldo opuścił murawę. Portugalczyk schodził przy rezultacie 3:4. Wynik meczu podwyższył Hugo Ekitike. Ostatnią bramkę w meczu strzelił Anderson Talisca. Ostatecznie PSG wygrało 5:4.

Składy

Drużyna gwiazd ligi arabskiej złożona była tylko z dwóch czołowych drużyn: Al Nassr oraz Al Hilal. To oznaczało, że w czwartkowym meczu zabrakło Grzegorza Krychowiaka. Polak reprezentuje bowiem barwy Al Shabab.

Gwiazdy ligi saudyjskiej: Ospina - Al Ghanam, Soo Jang, Al-Boleahi, Abdulhamid - Alkhaibari, Gustavo, Martinez, Al-Dawsari - Marego, Ronaldo
PSG: Navas - Hakimi, Ramos, Marquinhos, Bernat - Ruiz, Sanches, Soler - Messi, Neymar, Mbappe