Zimą adepci będą trenować w sali i w plenerze pod okiem Jarosława Hulko, czyli trenera odpowiedzialnego za przygotowanie motoryczne.
Co jest potrzebne, by zacząć zajęcia? W pierwszej kolejności chęci oraz zgoda obojga rodziców lub opiekunów prawnych. Każdy z kandydatów po wstępnej rozmowie z menedżerem Erykiem Jóźwiakiem zostanie skierowany na badania lekarskie, które potwierdzą jego zdolność do uprawiania sportu.
- Wśród kandydatów na żużlowców mile widziany jest wcześniejszy kontakt z jakimkolwiek motocyklem. Adepci w klasie 250 cc na wiosnę rozpoczną szkolenie na klubowym sprzęcie, od razu na dużym torze. Zanim jednak zostaną dopuszczeni do motocykli, będą musieli solidnie przepracować z nami zimę. Treningi ogólnorozwojowe pod okiem trenera Hulko odbywają się trzy razy w tygodniu, w sali judo i w plenerze - mówi Jóźwiak.
Wszystkich zainteresowanych podjęciem prób treningów klub zaprasza do kontaktu pod numerem telefonu 519-185-422 lub adresem mailowym: [email protected].
Koszt miesięcznej składki dla członków młodzieżowej szkoły żużlowej wynosi 100 zł i w całości przeznaczony jest na funkcjonowanie grupy.
Szkolenie odbywa się na trzech poziomach. Adepci, którzy uzyskają licencję 250 cc, wkrótce później rozpoczynają treningi w klasie 500 cc prowadzące do uzyskania licencji w "dorosłym" żużlu (najwcześniej w wieku 15 lat). Natomiast najmłodsi mogą trenować na minitorze w klasie 125-140 cc. Nabory oraz szkolenie w niej od sezonu 2023 poprowadzi nowo powstała akademia.
