Pasek artykułowy - wybory

Nowe informacje ws. śmierci Polaka i jego rodziny w Wielkiej Brytanii

Kazimierz Sikorski
Wszystko wskazuje na to, że sprawcą zabójstwa trzech w rejonie brytyjskiego Norwich osób jest 45-letni Polak.
Wszystko wskazuje na to, że sprawcą zabójstwa trzech w rejonie brytyjskiego Norwich osób jest 45-letni Polak. Pixabay
Brytyjska policja jest bliska zakończenia dochodzenia w sprawie dramatu, który tydzień temu miał miejsce koło Norwich. Nie żyją cztery osoby, dwie dziewczynki i dwie osoby dorosłe.

Zdaniem brytyjskich śledczych, trzy z czterech osób, których ciała znaleziono tydzień temu w domu polsko-tajskiej rodziny w Norwich we wschodniej Anglii, zostały zamordowane.

Czy to koniec dochodzenia?

Dodano, że "śmierć 45-letniego Bartłomieja K., ojca dwóch zabitych dziewczynek, traktuje się jako niebudzącą podejrzeń udziału osób trzecich. W związku z tym nie poszukuje się nikogo innego w związku z morderstwami".

Sekcja zwłok wykazała, że ​​dwie dziewczynki, w wieku 12 i 8 lat, znalezione w domu w Costessey koło Norwich, zmarły w wyniku ran zadanych nożem. Podobnie jak szwagierka, 36-letnia Kanticcha Sukpengpanao.

Dramatyczny telefon Polaka

Ustalono, że Bartłomiej K. zadzwonił pod numer 999 krótko przed północą w miniony piątek. Mówił, że jest zaniepokojony swoim stanem psychicznym. Zalecono mu zasięgnięcie porady lekarza i skontaktowanie się z numerem 111.

Policję wysłano na miejsce dopiero kilka godzin później po tym, jak Bartłomiej K. zadzwonił po raz drugi. Kiedy śledczy przyjechali na miejsce, 45-latek już nie żył. Miał ranę kłutą szyi.

Teraz trwa śledztwo, czy sposób postępowania w przypadku pierwszego wezwania był właściwy i zgodny z polityką policji i jej procedurami.

Charmaine Arbouin, powiedziała, że nawiąże kontakt z rodzinami zmarłych, aby wyjaśnić rolę policji w tej sprawie.

Inspektor Chris Burgess: Rozumiemy, jak szokujący jest ten incydent dla wszystkich zaangażowanych i dla szerszej społeczności, a najnowsza aktualizacja pogłębia poczucie dramatu.

Gdzie szukać pomocy, jeśli jesteś w depresji?

Możesz szukać jej w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej (OIK), które mają siedziby w każdym większym mieście. Jest tam udzialana pomoc psychologiczna, prawna, materialna. Część ośrodków jest czynna 24 godz./dobę i prowadzi noclegownie. POMOC jest udzielana bezpłatnie, nie trzeba być osobą ubezpieczoną.

W razie uporczywych i silnych myśli samobójczych, warto zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Do tego także nie nie jest wymagane ubezpieczenie NFZ. W sytuacjach nagłych lekarz przyjmie cię tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny całodobowo, 7 dni w tygodniu).
Dla dorosłych: 116 123 (czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00).

rs

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Okiem Kielara odc. 14

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl