Nowoczesne narzędzie pomaga ukraińskiej armii w lokalizowaniu pozycji Rosjan. To chatbot eVorog

OPRAC.:
Hubert Rabiega
Hubert Rabiega
Chatbot eVorog wspomaga armię Ukrainy w lokalizowaniu pozycji i ruchów wojsk rosyjskich. Zdjęcie ilustracyjne.
Chatbot eVorog wspomaga armię Ukrainy w lokalizowaniu pozycji i ruchów wojsk rosyjskich. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. facebook.com/MinistryofDefence.UA
Ukraińska armia namierza miejsca stacjonowania wojsk rosyjskich nie tylko przy pomocy klasycznych technik rozpoznania. W lokalizowaniu pozycji Rosjan siłom ukraińskim pomagają także zwykli obywatele, którzy przesyłają zdjęcia i filmy za pomoca specjalnego chatbota.

Jak poinformowało w sobotę ukraińskie Ministerstwo Transformacji Cyfrowej z chatbota eVorog skorzystało już ponad 277 tys. Ukraińców. Chatbot służy jako narzędzie do przekazywania zdjęć i filmów informujących o pozycjach i ruchach sił rosyjskich.

W komunikacie opublikowanym na Telegramie ukraiński resort cyfryzacji dziękuje każdemu, kto wysyła do chatbota wiadomości o geolokalizacji i przemieszczaniu się sił rosyjskich. Ministerstwo zachęca też do dalszego zgłaszania informacji o ruchach i pozycjach Rosjan.

Ukraiński resort cyfryzacji przypomina, że do chatbota należy przesyłać zdjęcia i filmy o liczbie wrogiego sprzętu oraz akcjach i ruchach jednostek rosyjskich. Specjalny zespół Ministerstwa Transformacji Cyfrowej odbiera i weryfikuje wiadomości całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Informacje przekazywane są następnie do ukraińskiego wojska.

Komunikat ukraińskiego resortu cyfryzacji przypomina zarazem o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. "Pamiętaj, zanim zastrzelisz najeźdźców, upewnij się, że nie grozi ci niebezpieczeństwo. A po wysłaniu materiału do eVorog nie zapomnij usunąć wiadomości i zdjęć/filmów z telefonu. Bezpieczeństwo przede wszystkim" - napisano w wiadomości.

Według danych sztabu generalnego ukraińskiej armii, od początku trwania inwazji wojska rosyjskie straciły na Ukrainie około 23 200 żołnierzy.

Źródło: ukrinform.ua

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl