Pielęgniarki z Uniwersytetu Medycznego odebrały dyplomy. Gala Wydziału Nauk o Zdrowiu z Oddziałem Pielęgniarstwa i Położnictwa FOTO 18.1.20

Maciej Kałach
Uniwersytet Medyczny w Łodzi uhonorował w piątek absolwentów swojego Wydziału Nauk o Zdrowiu z Oddziałem Pielęgniarstwa i Położnictwa z roku akademickiego 2018/2019
Uniwersytet Medyczny w Łodzi uhonorował w piątek absolwentów swojego Wydziału Nauk o Zdrowiu z Oddziałem Pielęgniarstwa i Położnictwa z roku akademickiego 2018/2019 Krzysztof Szymczak, Grzegorz Gałasiński
Uniwersytet Medyczny w Łodzi uhonorował w piątek (17 stycznia) absolwentów swojego Wydziału Nauk o Zdrowiu z Oddziałem Pielęgniarstwa i Położnictwa z roku akademickiego 2018/2019. Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa, prosił młode kobiety, które ukończyły ten oddział, aby nie opuszczały naszego regionu. Czy ponad półtorej setki nowych pielęgniarek i położnych posłucha tego apelu?

– Wierzę, że zechcecie zostać na naszym wojewódzkim podwórku – mówił w piątek wicemarszałek. – Placówki, za które odpowiadam, bardzo na was czekają, ponieważ zwiększenie ich personelu jest koniecznością.

Jeśli wicemarszałek porozmawiałby podczas piątkowej uroczystości z Karoliną Olkowicz, absolwentką pielęgniarstwa, mógłby pozostać optymistą.
– Po to się uczyłam w Łodzi, żeby w niej pozostać. Poza tym mój zawód to nie tylko wiedza, ale i doświadczenie, a to zamierzam dalej zdobywać w „Matce Polce” – opowiadała młoda pielęgniarka.

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi pracuje Weronika Wojtaszek, absolwentka położnictwa.
– Mam poczucie misji i tego, że robię coś ważnego – mówiła przed galą.

Z ubiegłorocznego raportu („Niedobór talentów w branży medycznej”) firmy Manpower, zajmującej się rynkiem pracy, wynika, że aż 72 procent z polskich szpitali poszukuje pielęgniarek i jest to najbardziej deficytowy zawód wśród medycznych.
Pielęgniarek brakuje nawet bardziej od lekarzy, poszukiwanych przez 68 proc. szpitali. W przypadku położonych ten wynik wynosił 13 proc.

Gdy posłowie powoływali się na raport Manpower w pytaniach do Ministerstwa Zdrowia, resort odpowiadał, że pracuje nad zlikwidowaniem niedoborów: obecne pielęgniarki dostały w 2019 r. podwyżki, ponadto rosną liczby przyjętych na studia (w roku akademickim 2014/2015 zostało przyjętych na pielęgniarstwo pierwszego stopnia 5431 osób, a w roku 2018/2019 – 6653).

W naszym kraju jest około 230 tys. pielęgniarek. Ich liczba w ostatnich latach stopniowo rośnie.
Niestety, podobnie jak średnia wieku w tym zawodzie w Polsce (52 lata), co w niedługiej perspektywie grozi masowymi odejściami na emeryturę.
A już teraz na tysiąc mieszkańców naszego kraju przypada zaledwie pięć pielęgniarek – podczas gdy przeciętna unijna przekracza dziewięć (według raportu OECD, czyli Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju).

W polskim środowisku medycznym toczy się gorąca dyskusja, w jakim zakresie dopuścić do łóżek naszych pacjentów pielęgniarki zza wschodniej granicy.

Poza pielęgniarkami oraz położnymi przyznanie dyplomów uroczyście świętowali w piątek m.in. nowi dietetycy, fizjoterapeuci i ratownicy medyczni.

Przed tygodniem Uniwersytet Medyczny urządził podobną uroczystość dla absolwentów byłego Wydziału Wojskowo-Lekarskiego.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom byłego Wydziału Wojskowo-Lekarskiego (10 stycznia 2020 r.)

Wśród 201 z tych wychowanków, 52 nosi mundury.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Edukacja

Komentarze 20

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Normalnie w szpitalu pielęgniarki nie mają czepków na głowie bo są zajęte zakładaniem czopków pacjentom (mężczyznom)

M
Młody chłopak

Ta ruda z pierwszego zdjęcia na pewno lubuje się w robieniu lewatyw młodym chłopakom

l
loans

Do you need a loan for financial assistance to carry out business transactions? contact us immediately: offers a loan that helps companies, hospitals, schools and all kinds of companies maintain their own existence. at a moderate interest rate of 3%. Contact us for more information.email: [email protected]

G
Gość

Niektóre fajne

G
Gość
18 stycznia, 13:33, Pacjent:

Proszę mi wytłumaczyć dlaczego pielegniarki nie mają czepków założonych w szpotalach w czasie pracy a mają jak strajkuja????

Dobre!

G
Gość
18 stycznia, 13:33, Pacjent:

Proszę mi wytłumaczyć dlaczego pielegniarki nie mają czepków założonych w szpotalach w czasie pracy a mają jak strajkuja????

18 stycznia, 17:19, Gość:

Bo tak.

Malo rozwinięta odpowiedź o nie umotywowana ....czy to pielegniarka odpowiedział jeżeli tak ro szkoda mi pacjentów....

O
Onka

Szkoda słów! Może gdyby cała świta leczyła się w przeciętnym szpitalu czy przychodni, czekała miesiącami na terminy .ozevwtedg poprawiloby się

Pacjentom i pielęgniarkom.

O
Onka

Artykuł jak z komuny. Jest świetnie i będzie lepiej

P
Pacjent

Proszę mi wytłumaczyć dlaczego pielegniarki nie mają czepków założonych w szpotalach w czasie pracy a mają jak strajkuja????

Z
Zapraszamy

Wszystkich cierpiących PACJENTÓW, którzy źle się czują:

-bóle nagłe/ostre

- wszelkie urazy (kończyn, głowy)

- zawroty głowy, zaburzenia widzenia, zaburzenia równowagi, niedowłady, drętwienia kończyn i języka

- uporczywe wymioty, bóle brzucha, krwiste stolce, zatrzymanie gazów i stolca

-bóle stenokardialne tj.zlokalizowane w klatce piersiowej, zamostkowe

-oparzenia

...oraz inne stany nagłe lub stany w których podejrzewamy, że po prostu dzieje się coś niedobrego z nami lub z członkami Naszych rodzin)

Serdecznie Zapraszamy przez 24h/dobę, 7 dni w tygodniu (i Święta) na:

IZBĘ PRZYJĘĆ DO SZPITALA

im.WAM na ul.Żeromskiego 113,

Centrum Łodzi

(w tym roku zostanie otwarty dla Państwa nowoczesny i wyspecjalizowany w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia Szpitalny Odział Ratunkowy).

W szpitalu im.WAM przy ul. Żeromskiego 113

czeka na Państwa fachowa i profesjonalna pomoc lekarska.

Okaże pomoc i zrozumienie.

Zapraszamy bez skierowania w stanach nagłych.

G
Gość

Pielęgniarka a położna to dwa odrębne zawody medyczne. W piątek swoje symbole zawodowe otrzymały pielęgniarki i POŁOŻNE. Proszę mieć to na uwadze nazywając artykuł.

G
Gość

Tylko ciekawe gdzie ta praca, jak przyjęć nie ma.....

G
Gość

Nie żyje Zbigniew Władysław Rau

G
Gość

Po ukończeniu szkoły też byłam pełna optymizmu,zapału,empatii do ludzi i z niecierpliwością czekałam żeby pójść do pracy w szpitalu. Niestety po latach pracy państwo polskie wszystkich złudzeń mnie pozbawił, wzrastało rozczarowanie i gorycz i niestety wyjechałem z Polski teraz jest ok ale gorycz pozostałe i żel ze nie mogę w godnych warunkach pracować

w Polsce

M
MAGoz44FIRE

ażSAP200 OGrodowaLEGioNY

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl