Krzysztof Kowalski
PKO Ekstraklasa. Na inaugurację 24. kolejki Lechia Gdańsk na własnym terenie rozbiła Miedź Legnica 4:0 (0:0). Dublet na swoim koncie zanotował Łukasz Zwoliński, a ozdobą spotkania było trafienie Ilkaya Durmusa. Po porażce w Gdańsku sytuacja legniczan stała się niemal beznadziejna. Widowisko z wysokości trybun obejrzało 4733 kibiców.

Lechia - Miedź. Łukasz Zwoliński zaczął, Flavio Paixao skończył

Biało-zieloni przegrali trzy poprzednie spotkania i powrócili do strefy spadkowej. Miedź także miała o co walczyć. W razie wygranej w końcu opuściłaby ostatnie miejsce.

W pierwszej połowie starcie w Gdańsku nie przypominało gry o życie. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Najgroźniejszą w końcówce stworzyli przyjezdni. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Kamil Drygas, ale minimalnie chybił. - Mecz walki. Kto przejmie piłkę w środku pola, ten jest w stanie wyprowadzić akcję - powiedział na antenie Canal+ Sport Rafał Pietrzak.

Po przerwie Lechia wreszcie zdecydowanie ruszyła na beniaminka. Szybko dało to bramkowy efekt. Pietrzak dokładnie dośrodkował z lewego skrzydła, a Łukasz Zwoliński głową skierował ją do siatki.

Goście próbowali odpowiedzieć. Szansy nie wykorzystał uderzający na wślizgu Szymon Matuszek. Za to Lechia była skuteczna. W 75. minucie po kontrataku genialnym lobem popisał się Ilkay Durmus. Turek uderzył z osiemnastu metrów, a piłka wpadła za kołnierz Stefana Kapino

W końcówce sędzia Krzysztof Jakubik przyznał rzut karny dla Lechii. Sporną sytuację, w której Dimityr Wełkowski faulował Jakuba Bartkowskiego obejrzał na powtórce. Z jedenastki nie pomylił się Łukasz Zwoliński. W doliczonym czasie przyjezdnych dobił Flavio Paixao, który najpierw podbił sobie piłkę nad bramkarzem Miedzi, a następnie skierował ją do siatki.

Lechia pozostała w strefie oznaczającej degradację, ale przesunęła się o jedno miejsce w górę, na szesnastą lokatę. Legniczanie na dobre utknęli na ligowym dnie. W następnej kolejce zespół Marcina Kaczmarka zagra w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą. Z kolei Miedź podejmie broniącego się przed spadkiem Piasta Gliwice.

Piłkarz meczu: Łukasz Zwoliński