Widzew Łódź - Górnik Zabrze 3:1
Widzew Łódź - Górnik Zabrze 3:1 PAP/Marian Zubrzycki
PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź ma upragnione zwycięstwo na własnym stadionie, na które czekał od listopada. W niedzielę pokonał Górnika Zabrze 3:1. Wynik w ostatniej doliczonej minucie ustalił nowy piłkarz Noah Diliberto, uderzając z dystansu od poprzeczki.

PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź - Górnik Zabrze 3:1

To był dobry, intensywny mecz. Już przed przerwą więcej biegał, posiadał i wreszcie strzelał Widzew. - Świetna połowa łodzian - recenzował Kamil Kosowski komentujący dla Canal+ Sport. - To jest najlepszy mecz Widzewa jaki widziałem w tym sezonie. Cały czas atakuje. Właśnie po to kibice przychodzą na stadion - dodawał pod koniec spotkania.

Widzew objął prowadzenie w 30 minucie. Po przechwycie piłki na lewej flance, dośrodkowaniu, a potem rykoszecie od obrońcy Górnika do siatki trafił 21-letni Antoni Klimek.

W 34 minucie było już 2:0 dla Widzewa. Tym razem zaważył o tym schemat rozegrania rzutu rożnego. Po idealnej wrzutce Fabio Nunesa z powietrza strzelił Juan Ibiza.

Jak wypadł natomiast Górnik? Miewał tylko momenty, tak jak w poniedziałek Korona Kielce na jego stadionie, która też przegrała 1:3. W drugiej połowie kontaktową bramkę szczupakiem zdobył Rafał Janicki, którego sędzia Daniel Stefański wyrzucił z boiska w 89 minucie w konsekwencji dwóch żółtych kartek.

Kibice Widzewa Łódź podziękowali byłemu trenerowi ŁKS

Mecz Widzew - Górnik śledziło z trybun 17 367 widzów. Momentem zwrotnym mogła być 64 minuta. Główkujący Lukas Podolski przegrał jednak pojedynek z debiutującym przed łódzką publicznością Rafałem Gikiewiczem.

Ostatecznie to Francuz Noah Diliberto w 94 minucie ustalił wynik na 3:1 dla Widzewa. Po kontrze czterech na jednego uderzył z dalszej odległości od poprzeczki.

To druga wygrana Widzewa z rzędu i pierwsza u siebie od 18 listopada. Udało się przerwać serię trzech porażek. W tabeli łodzianie awansowali na dziewiąte miejsce.

Dla Górnika to pierwsza porażka od grudnia. Przerwała serię pięciu meczów (cztery zwycięstwa i remis). Zespół Jana Urbana jest siódmy, ma cztery punkty więcej od Widzewa.

Oceny piłkarzy po meczu Widzew Łódź - Górnik Zabrze (w skali 1-6):