Politycy PiS bronią mediów publicznych. Maciej Małecki: Donald Tusk chce zamknąć usta dziennikarzom, którzy zadawali mu niewygodne pytania

Lidia Lemaniak
Politycy PiS bronią mediów publicznych
Politycy PiS bronią mediów publicznych Fot. PAP/Paweł Supernak
– Prawo i Sprawiedliwość broni wolności słowa, bronimy wolności mediów, bo to jest w interesie obywateli, żeby każda władza, niezależnie kto rządzi, otrzymywała trudne pytania i musiała się z nimi zmierzyć – powiedział i.pl poseł PiS Maciej Małecki, który przebywa obecnie w gmachu TVP.

Politycy PiS w gmachu TVP

W gmachu TVP przy ul. Woronicza w Warszawie od środy rano dyżuruje kolejna kilkuosobowa zmiana polityków Prawa i Sprawiedliwości. Na miejscu są m.in. posłowie Marek Suski i Maciej Małecki oraz posłanki: Urszula Rusecka, Anna Milczanowska i Joanna Borowiak.

„Tusk chce wyeliminować z debaty publicznej dziennikarzy, którzy zadawali mu trudne pytania”

W rozmowie z i.pl Maciej Małecki ocenił, że „koalicja »ośmiu gwiazdek« chce bezprawnie przejąć media publiczne”. – Donald Tusk chce zamknąć usta i mikrofony dziennikarzy, którzy zadają mu niewygodne pytania – mówił.

Poseł podkreślił, że „Prawo i Sprawiedliwość broni wolności słowa, bronimy wolności mediów, bo to jest w interesie obywateli, żeby każda władza, niezależnie kto rządzi, otrzymywała trudne pytania i musiała się z nimi zmierzyć”. – Platforma Obywatelska ma przygniatającą przewagę medialną. My z tym mierzyliśmy się jako rząd Prawa i Sprawiedliwości. Nie było nigdy sytuacji, żeby na konferencjach prasowych zamykać drzwi przed dziennikarzami różnych prywatnych stacji telewizyjnych, które bezpardonowo atakowały rząd. Odpowiadaliśmy na pytania – przypomniał.

Zdaniem polityka PiS „dziś Donald Tusk chce wyeliminować z debaty publicznej dziennikarzy, którzy zadawali mu trudne pytania”.

Pytany, jak długo politycy PiS mają zamiar przebywać w siedzibie TVP, Maciej Małecki powiedział, że „na razie bezterminowo”. – Zobaczymy, jak sytuacja będzie się rozwijała – dodał.

Uchwała Sejmu. Minister odwołał władze mediów publicznych

We wtorek wieczorem Sejm podjął uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych (TVP i Polskiego Radia) oraz Polskiej Agencji Prasowej. W głosowaniu nie wzięło udziału ponad 100 posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy udali się pod siedzibę TVP.

Z kolei w środę minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz odwołał władze mediów publicznych i PAP.

„Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, posiadającego 100 proc. akcji w Spółkach, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych odwołał 19 grudnia 2023 roku dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe Rady Nadzorcze ww. Spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek” – czytamy w komunikacie resortu.

ag

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl