Poseł Koalicji Obywatelskiej - Michał Krawczyk - chce, by wyrzucono z KUL Przemysława Czarnka za słowa o LGBT

NG
Michał Krawczyk chce, by wyrzucono z KUL Przemysława Czarnka za słowa o LGBT.
Michał Krawczyk chce, by wyrzucono z KUL Przemysława Czarnka za słowa o LGBT. Polska Press
Poseł Koalicji Obywatelskiej - Michał Krawczyk - złożył u rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zawiadomienie o popełnieniu przewinienia dyscyplinarnego przez Przemysława Czarnka. Były wojewoda lubelski jest pracownikiem na tej uczelni. Krawczyk chce, by władze KUL wydalili go z uczelni za słowa o LGBT. - czytamy na Onecie

Skandaliczne słowa o LGBT

Na antenie TVP Info, poseł Przemysław Czarnek skomentował zdjęcie nagiego człowieka z Los Angeles takimi słowami:

Skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym

Poseł Michał Krawczyk uważa słowa Przemysława Czarnka za skandaliczne. Przed budynkiem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego powiedział:

To słowa, które dzielą Polaków na lepszych i gorszych. Dzielą Polaków na normalnych i nienormalnych

Michał Krawczyk przywołuje również słowa Mariana Turskiego, z wystąpienia na 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau:

Nie wolno być obojętnym

Czy Przemysław Czarnek poniesie konsekwencje za swoje słowa?

Michał Krawczyk złożył u ks. prof. Antoniego Dębińskiego, rektora KUL, zawiadomienie o popełnieniu przewinienia dyscyplinarnego polegającego na uchybieniu godności zawodu nauczyciela akademickiego. Jaka kara może być przyznana za przewinienie dyscyplinarne?

  • upomnienie
  • nagana
  • pozbawienie prawa do wykonywania zadań promotora
  • wydalenie z pracy w uczelni

Oświadczenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

W związku z wypowiedzią dra hab. Przemysława Czarnka, dotyczącą równości między ludźmi, uprzejmie informuję, że nie była ona związana z jego działalnością akademicką i w żaden sposób nie może być utożsamiana ze stanowiskiem uczelni.

Władze KUL nie komentują wypowiedzi politycznych, jednak z uwagi na jej treść stanowczo podkreślają, że nie podzielają powyższego stanowiska i nie utożsamiają się z nim.Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II pozostaje wierny nauczaniu Kościoła Katolickiego, który wskazuje, że wszyscy ludzie mają tę samą naturę i cieszą się równą godnością: „Równość między ludźmi w sposób istotny dotyczy ich godności osobistej i praw z niej wypływających: Należy (...) przezwyciężać (...) wszelką formę dyskryminacji odnośnie do podstawowych praw osoby ludzkiej, czy to (...) ze względu na płeć, rasę, kolor skóry, pozycję społeczną, język lub religię, ponieważ sprzeciwia się ona zamysłowi Bożemu” (1935 KKK).

Z uwagi na fakt, że otrzymaliśmy wnioski formalne dotyczące przywoływanej wypowiedzi dra hab. Przemysława Czarnka, Rektor KUL skierował je do rzecznika dyscyplinarnego.

Źródło: Onet.pl

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl