We wtorek wieczorem ks. Adam Pawłowski, proboszcz parafii pw. św. Marcelina w Rogalinie poinformował, że kilkanaście godzin wcześniej zakończył kwarantannę. "Jestem zdrowy, podobnie jak wszyscy w poprawczaku" - napisał na Facebooku.
Przez kilka dni duchowny w mediach społecznościowych prowadziła transmisje nabożeństw, które odprawiał na plebanii. - Otrzymałem w tym czasie ogromne wsparcie od parafian, którzy modlili się za mnie w tym trudnym czasie. Czas oczekiwania na wyniki testu skłania do wielu refleksji - mówi ks. Adam Pawłowski.
Proboszcz parafii w Rogalinie nie chce zdradzać szczegółów, w jaki sposób znalazł się kwarantannie. - Nie mam takich uprawnień - stwierdza.
Duchowny z Rogalina jest kapelanem w poznańskim zakładzie poprawczym znajdującym się przy ul. Wagrowskiej. To właśnie tam zatrudniony jest mężczyzna zakażony koronawirusem. - To wychowawca, który ostatni swój dyżur pełnił w nocy w pierwszych dniach marca. Następnie źle się poczuł i już do pracy nie przyszedł - opowiada nam jeden z pracowników.
Nasz rozmówca twierdzi, że zakażony w związku z pełnieniem nocnego dyżuru, nie miał kontaktu z dużą grupą osób. - Mimo to w ostatni czwartek, po tym, jak potwierdzono u wychowawcy koronawirusa, cały personel i wychowankowie zakładu odbywali w nim kwarantannę - kontynuuje. W związku z tym, że po raz ostatni widziano zakażonego 3 marca, kwarantanna zakończyła się we wtorek, 17 marca, czyli 14 dni od ostatniego potencjalnego kontaktu.
Wyjątek stanowił ks. Adam Pawłowski, który postanowił odbyć kwarantannę na plebanii w Rogalinie. Duchowny potwierdził nam, że żaden z wychowanków i pracowników nie został zakażony.
Przypomnijmy, że kwarantanna jest zarządzana wobec osób zdrowych, które nie wykazują objawów choroby, ale które były narażone na zakażenie patogenem wywołującym groźną dla zdrowia publicznego chorobę zakaźną.
ZOBACZ TEŻ:
Biedronka walczy z koronawirusem. Duże zmiany dla klientów i...
Mity na temat koronawirusa. Nie powinieneś w to wierzyć!
Koronawirus: Co kupić? Jakie produkty medyczne i spożywcze ...
Czapury pod Poznaniem - tu mieszkała pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. Czy mieszkańcy nie obawiają się epidemii?

Sprawdź też:
- 50 zdjęć Poznania z lat 90. Wielu z tych miejsc nie poznasz!
- 15 kultowych miejsc w Poznaniu, których już nie ma. Pamiętasz je wszystkie?
- Głośne zabójstwa i niewyjaśnione zbrodnie. Poznań nadal kryje wiele zagadek
- Tak wygląda schron pod zamkiem zbudowany dla Hitlera
- Ściśle tajny obiekt w Biedrusku wyburzony. Co kryła budowla?
- Największa tajemnica Poznańskiego Szybkiego Tramwaju
Koronawirus w Polsce - mapa na żywo: