
Sąd o decyzji prokuratury ws. wyborów kopertowych
Informację na ten temat podał portal wpolityce.pl. Cytuje on rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej Warszawie, Szymona Bannę.
„W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy dla Warszawy - Śródmieścia nie uwzględnił zażalenia Najwyższej Izby Kontroli i utrzymał w mocy postanowienie Prokuratury Okręgowej w Warszawie o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez Prezesa Rady Ministrów, a także Ministra Aktywów Państwowych oraz innych urzędników z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów polegających na opracowaniu decyzji administracyjnych Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2020 r. polecających Poczcie Polskiej S.A. oraz Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A realizację działań w zakresie przeciwdziałania COVID-19, polegających na podjęciu i realizacji niezbędnych czynności zmierzających do przygotowania przeprowadzenia wyborów Prezydenta RP w 2020 r., w trybie korespondencyjnym” – powiedział rzecznik prokuratury portalowi.
Prokurator wyjaśnił, że sąd podzielił argumentację Prokuratury Okręgowej w Warszawie, wskakując, iż w tej sprawie zachowanie urzędników państwowych, w tym prezesa Rady Ministrów, mieściło się w granicach prawa i nie wypełniało znamion przestępstwa z art. 231 par. 1 Kodeksu karnego.
Oznacza to – według słów Banny – że decyzja o odmowie wszczęcia postępowania stała się prawomocna.
Komisja śledcza ds. wyborów kopertowych
Większość w Sejmie X kadencji zamierza powołać komisję śledczą ds. wyjaśnienia nieprawidłowości przy organizacji wyborów korespondencyjnych.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!
Źródło: wpolityce.pl
rs