Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Mistrz lepszy od wicemistrza w hicie 11. kolejki. Raków Częstochowa na stadionie przy Łazienkowskiej wygrał z Legią Warszawa 2:1. O wyniku przesądził gol samobójczy Rafała Augustyniaka.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Raków Częstochowa 1:2

Raków jest pierwszym zespołem w lidze, który zapunktował w Warszawie - od razu "za trzy". Dla samej Legii to z kolei trzecia porażka z rzędu, licząc także mecz z AZ Alkmaar w Lidze Konferencji. Przerwa na reprezentację nadchodzi więc w idealnym momencie.

Mimo zmęczenia grą na dwóch frontach obie drużyny zagrała intensywny mecz. Legia w pierwszej połowie oddała aż trzynaście strzałów. Dopiero po ostatnim cieszyła się z wyrównania. Po wrzutce Yuriego Ribeiro piłkę głową do siatki skierował asystujący zazwyczaj w takich sytuacjach Paweł Wszołek.

W tym meczu Raków nie był lepszy od Legii, ale bezwzględnie wykorzystał swoje chwile. Prowadzenie po podaniu od Johna Yeboaha dał Władysław Koczerhin. Ukrainiec trafił od prawego słupka, zaskakując obrońców i samego bramkarza.

W drugiej połowie przewagę miała Legia, jednak po żadnej próbie piłka nie zatrzepotała w siatce. Wreszcie w 74 minucie Raków przedostał się pod bramkę. Dośrodkowania od Bartosza Nowaka nie przeciął Ante Crnac, ale na jego szczęście zrobił to Rafał Augustyniak, ustalając wynik.

To pierwsze zwycięstwo Rakowa w trzecim meczu przeciw Legii w 2023 roku. Mistrz wskoczył na drugie miejsce. Do Śląska Wrocław traci punkt i ma jedno spotkanie do rozegrania więcej. Legia jest czwarta ze stratą trzech punktów do lidera. W lidze przegrała po raz drugi; tydzień temu musiała uznać wyższość Jagiellonii Białystok (0:2).