Rekord Polski Jakuba Szymańskiego w Glasgow! Finał jeszcze przed nim!

Filip Bares
Filip Bares
epa/pap
W półfinale biegu na 60 metrów przez płotki podczas Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow Jakub Szymański ustanowił nowy rekord Polski z czasem 7,46 s.. O 22:30 Polak pobiegnie jeszcze w finałowym biegu tego dystansu. Nie awansował natomiast

Spis treści

Rekord Polski Szymańskiego

Do półfinałów awansowało 24 zawodników: po trzech najszybszych z sześciu serii oraz sześciu pozostałych z najlepszymi czasami. Szymański wynikiem 7,57 zajął drugie miejsce w trzecim biegu eliminacyjnym. Mistrz Polski poruszył się przy starcie, lecz nie został zdyskwalifikowany za falstart, ale otrzymał od sędziów żółtą kartkę.

"Żółta kartka trochę mnie zdziwiła. Teraz będę musiał uważać jeszcze bardziej. Wydaje mi się, że zrobiłem ruch po tym, jak ruszył się zawodnik z Wielkiej Brytanii. Czuję luz. To był spacerek. Czasy w eliminacjach o niczym nie decydują. W półfinale trzeba będzie pobiec na 110 procent" - powiedział Szymański w TVP Sport.

Polak Szymański miał bardzo niewygodne losowanie, ponieważ w jego półfinale startowali również Amerykanin Grant Holloway i Włoch Lorenzo Ndelle Simonelli.

Szymański pobiegł jednak bez kompleksów i z czasem 7,46 s. ustanowił nowy rekord Polski. Polak przegrał w półfinale tylko z Hollowayem, którego jeszcze nigdy nikt nie pokonał na hali. W Glasgow na razie jako jedyny zszedł poniżej bariery 7,4 s. z czasem 7,32 s.

W drugim biegu półfinałowym nie popisał się natomiast Krzysztof Kiljan. Z czasem 7,66 s. zajął 16. miejsce w 24-osobowej stawce i do finału nie awansował.

Kiedy finał biegu na 60m przez płotki?

Finał biegu na 60 metrów przez płotki mężczyzn przewidziany jest około godziny 22:30. Transmisja na antenie TVP Sport.