Konrad Karaś
Krzysztof Kapica
Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów wygrały na wyjeździe 3:1 z Grot Budowlanymi Łódź w meczu 20. kolejki Tauron Ligi.

Od początku spotkania było widać, że faworytki z Rzeszowa nie mają zamiaru oddawać pola niżej notowanym rywalkom. W pierwszym secie bardzo szybko uzyskały kilkupunktowe prowadzenie i potem ich przewaga tylko rosła. Gospodynie w wielu akcjach grały bez wiary, wyglądały na kompletnie bezradne. Ostatnim, 25. punktem tej partii był potężny atak z prawego skrzydła Gabrieli Orvosovej (18:25). Warto tu zaznaczyć, że gdyby nie spora liczba błędów własnych Developresu (10), wynik wyglądałby jeszcze bardziej okazale.

W drugim secie gra zrobiła się nieco bardziej wyrównana. W porównaniu do poprzedniej partii łodzianki poprawiły grę w kilku elementach, m.in. w zagrywce. To jednak było jeszcze za mało, by podopieczne Macieja Biernata mogły w jakikolwiek sposób zagrozić zespołowi ze stolicy Podkarpacia. „Rysice” do zdobycia 15. punktu toczyły z rywalem walkę punkt za punkt, ale potem wrzuciły wyższy bieg i tym razem wygrały seta do 19.

Rzeszowianki chciały to spotkanie zakończyć szybko, bez straty seta. Jednak podrażnione łodzianki nie pozwoliły im na to, grając w końcu skuteczną i konsekwentną siatkówkę. Od początku do końca partii. 4:1, 9:6, 14:10, 19:14 i ostatecznie 25:15 - tak w punktowym skrócie układał się trzeci set dla łodzianek. Na świętowanie zwycięstwa i pakowanie walizek "Rysice" musiały więc jeszcze poczekać.

Kiedy wydawało się, że gospodynie się obudziły i w czwartej partii mogą jeszcze napsuć krwi rzeszowiankom, podopieczne Stephane'a Antigi wróciły na dobre, zwycięskie dla siebie tory. Developres znów przejął kontrolę na parkiecie, świetnie odczytywał zamiary gospodyń. I wygrał - podobnie jak w drugiej odsłonie - 25:19 i cały mecz 3:1. 18 punktów dla drużyny z Rzeszowa zdobyła Ann Kalandadze. Gruzinka została wybrana najlepszą zawodniczką tego spotkania.

Grot Budowlani Łódź - Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3

Sety: 18:25, 19:25, 25:15, 19:25

Budowlani: Łazowska, Durul (16), Kazała (11), Fedusio (17), Sobolska (4), Pol (10), Łysiak (libero) oraz Polak (1), Kędziora (1), Kąkol (1) i Kukulska (1)

Developres: Blagojević (13), Centka (3), Wenerska (4), Orvosova (17), Kalandadze (18), Jurczyk (10), Szczygłowska (libero) oraz Bagrowska, Szlagowska (5), Bińczycka, Rapacz (3) i Obiała (1)

MVP: Ann Kalandadze