Bartosz Głąb
Fortuna 1. Liga. W najbardziej emocjonującym meczu 16. kolejki Wisła Kraków po szalonej końcówce pokonała GKS Katowice 3:2. Do doliczonego czasu gry to goście prowadzili różnicą jednej bramki, ale dwa trafienia Wiślaków w samej końcówce meczu sprawiły, że to oni mogli cieszyć się z wygranej. Oto skrót najciekawszych akcji meczu.

Bramki z meczu Wisła Kraków - GKS Katowice

"Biała Gwiazda" przystąpiła do pojedynku z GKS-em po trzech meczach bez zwycięstwa. Tym razem Wiślacy świetnie rozpoczęli spotkanie, bo już w 3. minucie do bramki rywali trafił popularny "Goku". Taki wynik utrzymał się do przerwy, mimo że w końcówce pierwszej połowy katowiczanie mieli znakomitą szansę na wyrównanie, ale fantastyczną paradą popisał się Alfaro Raton.

Co nie udało się gościom przed przerwą, udało się na początku drugiej połowy. W 57. minucie do bramki Wiślaków trafił Sebastian Bergier, a sześć minut później tego samego dokonał Mateusz Mak. Kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry GKS miał szansę na podwyższenie rezultatu, ale znakomitej sytuacji nie wykorzystał Sebastian Bergier marnując okazję na swoją drugą bramkę przy Reymonta.

Tak Wisła Kraków strzelała gole z GKS Katowice

Wisła obudziła się w końcówce spotkania, a dostała od arbitra dużo czasu na odrabianie strat, bo Wojciech Myć doliczył aż jedenaście minut. W 97. minucie ku uciesze krakowskich fanów wyrównującą bramkę, strzałem z linii pola karnego zdobył Patryk Gogół, a dwie minuty później znakomity kontratak sfinalizował Angel Baena, strzałem głową wprawiając w ekstazę stadion w Krakowie.

Dzięki temu zwycięstwu Wisła jest już o krok miejsc dających grę w barażach, a różnica w tabeli między trzecim, a ósmym miejscem to tylko dwa punkty. Natomiast dla katowiczan był to bolesny upadek po tym jak dwa tygodnie temu niespodziewanie ograli u siebie GKS Tychy.

Wisła Kraków - GKS Katowice 3:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Goku 3, 1:1 Bergier 57, 1:2 Mak 63, 2:2 Gogół 90+7, 3:2 Baena 90+9.
Wisła: Raton - Jaroch, Uryga, Colley, Szot - Carbo, Sapała (66 Alfaro) – Villar (87 Olejarka), Duda (87 Gogół), Goku (66 Baena) - Sobczak.
GKS: Kudła – Wasielewski (89 Brzozowski), Janiszewski, Jędrych, Komor, Rogala – Błąd (72 Marzec), Repka, Kozubal (89 Figiel), Mak (89 Shibata) – Bergier (83 Arak).
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin). Żółte kartki: Colley, Goku, Olejarka - Repka, Bergier, Rogala. Widzów: 15 221.