Nazwa wydarzenia nawiązuje do naklejek „Strefa wolna od LGBT” dołączanych do jednej z ogólnopolskich gazet.
ZOBACZ TEŻ:
Jednak głównym celem jest zamanifestowanie sprzeciwu wobec wydarzeń, jakie miały miejsce w Białymstoku.
- Zostaliśmy zaatakowani bejsbolem gdy w czwórkę wracaliśmy do auta, po tym jak przeszliśmy Marsz Równości w Białymstoku. W czasie marszu rzucali w nas kamienie, petardy, butelki. Kilka osób zostało rannych. Dostałam kilkoma petardami. Kilka razy napluli mi w oczy - relacjonuje na Facebooku Monika Tichy, aktywistka i organizatorka szczecińskiego Marszu Równości.
ZOBACZ TEŻ:
Organizatorzy wiecu chcą zaapelować do prezydenta, by wprowadził w Szczecinie kartę LGBT.
- Wspólnie powiedzmy "nie" rosnącej fali nienawiści! Również w Szczecinie dochodzi do wielu aktów przemocy słownej i fizycznej. Chcemy żyć w mieście otwartym i tolerancyjnym - powiedzmy to głośno władzom naszego miasta! Domagamy się konkretnych działań, miasto to nie tylko nowe inwestycje - miasto to przede wszystkim ludzie - apelują organizatorzy wydarzenia, wśród których jest inicjatywa Nowy Szczecin, Szczeciński Ruch Miejski i inicjatywa Równi.
W organizację „strefy”, która odbędzie się przed szczecińskim magistratem włączają się również lewicowi politycy.
- W sobotę organizowany jest centralny, ogólnopolski marsz w Białymstoku. Również w innych miastach organizowane są marsze sprzeciwiające się rosnącej nienawiści. W Szczecinie ze względu na krótki termin potrzebny na uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń odbędzie się pikieta - tłumaczy Sebastian Bednarski z partii Razem.
Wydarzenie pod hasłem "Szczecin - strefa wolna od nienawiści!" ma rozpocząć się w piątek 26 lipca o godz. 18. Jeszcze nie znamy szczegółów.
ZOBACZ TEŻ:
ZOBACZ TAKŻE:
Marsz równości. Białystok jak w strefie wojny. Atak na dzien...
ZOBACZ TEŻ:
Marsz Równości. Białystok na ustach świata. Niestety, nie ma...
