W białostockim szpitalu MSWiA zatrudnionych jest ok. 500 pracowników, połowa pozostaje nieaktywna zawodowo z różnych przyczyn. Do biura szpitala wpłynęły wnioski o rozwiązanie umowy o pracę, do których dyrekcja się przychyliła.
ZOBACZ: Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT
- Na ten moment pacjenci są zabezpieczeni w opiekę medyczną. Brakuje jednak lekarzy na Izbie Przyjęć (gdzie jest ich tylko dwóch) i na oddziale chirurgii. Wystąpiliśmy z wnioskiem do wojewody podlaskiego na oddelegowanie personelu medycznego do naszego szpitala - mówiła w piątek (17 kwietnia) w Polskim Radiu Białystok, Alicja Skindzielewska, dyrektorka białostockiego MSWiA.
Mimo problemów kadrowych, na tamten moment, dyrektorka nie złożyła oficjalnego wniosku do wojewody podlaskiego, z prośbą o przydzielenie pracowników medycznych - wynika z informacji biura prasowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Choć wojewoda Bogdan Paszkowski apelował do medyków o zgłaszanie się do pracy, na wypadek gdyby szpitale w regionie potrzebowały kadry.
Czytaj koniecznie: Marihuana w szpitalu MSWiA w Białymstoku. Policja znalazła 230 gramów narkotyku w garażu. Rozwoziły ją karetki?
Próbowaliśmy ustalić, czy MSWiA skorzysta z możliwości skierowania do pracy przy zwalczaniu epidemii dodatkowych lekarzy i pielęgniarki. I tu zaczęły się schody. Alicja Skindzielewska, mimo pełnienia funkcji dyrektorki szpitala, nie może udzielać informacji mediom. Uprawiony do tego jest rzecznik ministerstwa, pod które podlega szpital. Próbowaliśmy uzyskać dziś zgodę na rozmowę o sytuacji szpitala z panią dyrektor, ale ministerstwo odmówiło. Mimo że wcześniej informacji udzielała w radiu. Czekamy na oficjalną odpowiedź rzecznika na pytania o aktualną sytuację kadrową. Zapytaliśmy również ile lekarzy i pielęgniarek brakuje i na jakich oddziałach, a także czy szpital złożył wniosek o przydzielenie dodatkowego personelu i dlaczego nie zrobił tego wcześniej. Zastanawia nas również ilu pacjentów z koronawirusem jest dziś leczonych w placówce. Z tymi informacjami wrócimy do naszych Czytelników.
Przypomnijmy, że MSWiA w Białymstoku od 14 kwietnia pełni funkcję szpitala jednoimiennego. Choć do walki z epidemią został wyznaczony znacznie wcześniej, w połowie marca. Dziś trafiają do niego osoby z różnymi chorobami, u których wykryto lub podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Podobnie jak do szpitala jednoimiennego w Łomży.
Tu oglądasz: Rząd wprowadził nowe obostrzenia z powodu koronawirusa
