Konrad Karaś
Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów wygrały z ŁKS-em Commercecon Łódź w pierwszym meczu finału Tauron Ligi PAP/Marian Zubrzycki
W pierwszym meczu finału Tauron Ligi Developres Bella Dolina Rzeszów pokonał na wyjeździe ŁKS Commercecon Łódź 3:1. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 7 maja w hali Podpromie.

W secie otwierającym finałową rywalizację rzeszowskie „Rysice” grały jak natchnione, niemal bezbłędnie i całkowicie zdominowały swoje rywalki. Zaczęły od prowadzenia 7:0 (!), później jeszcze bardziej powiększały swoją przewagę punktową (4:12, 5:15, 7:18), nie pozwalając swoim przeciwniczkom na zbyt wiele. „Łódzkie Wiewióry” zdołały ugrać w całej partii tylko 14 „oczek”.

W drugiej odsłonie gospodynie nie sprawiały już wrażenia - tak jak poprzednio - sparaliżowanych stawką spotkania. Popełniały znacznie mniej błędów (szczególnie w przyjęciu), a coraz lepiej przy siatce radziła sobie ich liderka - Valentina Diouf. Łodzianki przełamały się i zaczęły grać z większą pewnością siebie, co pozwoliło im odrobić straty z pierwszej partii (25:18).

Na szczęście, rzeszowianki w trzeciej partii wróciły na dobre, zwycięskie tory. Nie obyło się jednak bez trudów. Choć z początku wydawało się, że pójdzie łatwo (6:11, 7:15), to "Ełkaesiaczki" zdołały złapać kontrakt (21:22). Ale w końcówce „Rysice” punktowały blokiem i ostatecznie wygrały tego seta do 21.

Czwarty set okazał się ostatnim w tym starciu. Rzeszowianki poszły bowiem za ciosem, znów grając bardzo efektownie i skutecznie (16:25). Ostatni punkt w spotkaniu zdobyła kapitalnym atakiem w trzeci metr boiska Ann Kalandadze, wybrana później najlepszą zawodniczką meczu. Gruzinka zdobyła w Łodzi 25 punktów.

Rywalizacja w finale Tauron Ligi toczy się do trzech zwycięstw, a kolejne spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 7 maja o godz. 14.45 w Rzeszowie.

ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3

Sety: 14:25, 25:18, 21:25, 16:25

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw): 1-0 dla Developresu

ŁKS: Górecka 14, Ratzke 2, Witkowska 4, Gryka 2, Scouka 10, Diouf 23, Maj- Erwardt, Dróźdź, Gajer, Piasecka, Drabek. Trener Alessandro Chiappini.

Developres: Centka 12, Wenerska 1, Blagojević 11, Kalandadze 25, Orvosova 13, Szczygłowska, Jurczyk 7, Rapacz 2, Szlagowska, Bińczycka, Obiała, Bagrowska. Trener Stephane Antiga.

Sędziowali: Broński i Morawski. MVP: Ann Kalandadze