Konrad Karaś
ŁKS ponownie okazał się lepszy od Developresu
ŁKS ponownie okazał się lepszy od Developresu Krzysztof Szymczak/Polska Press
Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pokonały w trzecim meczu finału Tauron Ligi drużynę Developresu Bella Dolina Rzeszów 3:1 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą już 2:1. Następne spotkanie finałowe odbędzie się 13 maja w rzeszowskiej hali Podpromie.

Łodzianki musiały radzić sobie w tym spotkaniu bez Zuzanny Góreckiej. Przyjmująca ŁKS-u, podczas poprzedniego meczu w Rzeszowie doznała uszkodzenia łąkotki i więzadła krzyżowego przedniego. 23-letnią zawodniczkę czeka teraz kilkumiesięczna przerwa w grze. Klub z Łodzi pozyskał w ramach transferu medycznego Martynę Grajber-Nowakowską, która pojawiła się na parkiecie w drugiej partii.

Gospodynie trzeciego meczu finałowego nawet bez kontuzjowanej Góreckiej okazały się zbyt mocne dla Developresu. W pierwszym secie, głównie dzięki skutecznym atakom Aleksandry Gryki i Valentiny Diouf zwyciężyły 25:22, a w drugim poszły za ciosem, wygrywając na przewagi do 26., choć "Rysice" miały w końcówce dwie piłki setowe.

Podopieczne Stephane'a Antigi obudziły się w trzecim secie, który dopisały na swoje konto (22:25), jednak kolejna odsłona była już popisem rywalek. Blok Valentiny Diouf zakończył seta (25:13) i cały mecz. MVP spotkania została Julita Piasecka.

Czwarty mecz finału Tauron Ligi odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 17.30 w Rzeszowie. Jeśli wygrają łodzianki, zdobędą mistrzostwo Polski. Jeśli zaś przegrają, piąty, decydujący mecz rozegrany zostanie w Łodzi w środę o godz. 17.30.

ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 3:1

Sety: 25:22, 28:26, 22:25, 25:13

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2-1 dla ŁKS-u

ŁKS: Gryka 12, Witkowska 13, Diouf 20, Ratzke 3, Scuka 16, Piasecka 14, Maj-Erwardt (libero), oraz Grajber-Nowakowska, Hryszczuk, Gajer, Drabek (libero). Alessandro Chiappini.

Developres: Blagojević 8, Centka 9, Wenerska, Orvosova 14, Kalandadze 12, Jurczyk 9, Szczygłowska (libero) oraz Obiała, Rapacz 5, Szlagowska 6, Bińczycka. Trener Stephane Antiga.

MVP: Julita Piasecka