Tour de Małopolska
Pięć z siedmiu etapów będzie wiodło przez Małopolskę.
- Trasa jest zbliżona do tej z ubiegłego roku, ale nie powielona – mówi dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang. - Dążymy do tego, by etapy były krótsze, dynamiczne, dały więcej możliwości, transmisje w TVP będą od startu do mety, (w sumie 25 godzin transmisji na żywo).
Kocierz po raz pierwszy
Ciekawostką jest to, że kolarze nie tylko wystartują ze Stadionu Śląskiego, ale po zrobieniu rundy, wrócą na niego i powalczą o premię specjalną z okazji powstań śląskich.
- To będzie prawdziwe ściganie, wyjazd z tunelu i gaz – cieszy się Lang. - Przypomną się stare czasy Wyścigu Pokoju.
Nowym miejscem na trasie jest Przełęcz Kocierska (718 m n. p. m. ) w Beskidzie Małym niedaleko Andrychowa.
- Objechaliśmy trasę z Przemkiem Niemcem, który nam od niedawna pomaga – mówi dyrektor TdP. - Podjazd na Kocierz ma miejscami 20 procent nachylenia, uważam, że jest trudniejszy niż w Szczyrku. Na szósty etapie jest zmieniona, piękna runda. Uważam, że wyścig jest trudniejszy niż ostatnio, bardziej ciekawy, dynamiczny, przygotowaliśmy supertrasę.
Na pewno pojedzie Rafał Majka z Bora-Hansgrohe. Kto jeszcze z gwiazd światowego peletonu? Jest jeszcze za wcześnie na nazwiska. Majka wygrał TdP w 2014 r., w ubiegłym triumfował Michał Kwiatkowski.
Wyścigi dodatkowe
Oprócz wyścigu głównego odbędą się też imprezy towarzyszące: Kinder + Sport Mini Tour de Pologne w miastach etapowych, Tour de Pologne Amatorów (9.08 na trasie wokół Bukowiny Tatrzańskiej, będzie to 10. jubileuszowa edycja), a także Wyścig po zdrowie, który jest nowym projektem, odbywa się w 12 miejscach w Polsce, (także podczas TdP).
- Krok po kroku podnosimy poziom touru, jesteśmy oceniani za organizację na 99,7 procent na 100 możliwych. Dzięki realizacji telewizyjnej, kibicom, ma silną pozycję - mówi Lang.
DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
