#VolleyWrocław – KS Pałac Bydgoszcz 3:0. Trzecia wygrana w tym sezonie

Jakub Guder
Jakub Guder
Trzy zwycięstwa w czterech meczach - tego chyba nikt się nie spodziewał. Siatkarki #VolleyWrocław w piątek wieczorem pokonały w Orbicie Pałac Bydgoszcz pewnie 3:0.

To był czwarty mecz #VolleyWrocław w tym sezonie, ale dopiero pierwszy przed własną publicznością. Wrocławianki były faworytkami, bo Pałac w trzech pierwszych meczach ugrał tylko seta.

W piątek mecz był momentami bardzo wyrównany, ale "Volejki" gdy należało, to odskakiwały rywalkom. W pierwszym secie skutecznie zagrały w końcówce, w drugim - w połowie wyszły na prowadzenie 16:11 i to utrzymały właściwie do końca. W ostatniej partii wszystko rozstrzygnęło się od remisu 16:16. MVP spotkania została libero Anna Pawłowska.

Teraz poprzeczka idzie wyżej - 3. listopada mecz z Rysicami Rzeszów na wyjeździe (godz. 19, Polsat Box Go).

#VolleyWrocław – KS Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:22, 25:21)
#Volley: Muhlsteinova (3), Stronias (13), Lewandowska (11), Szczurowska (12), Bączyńska (12), Ponikowska (8), Pawłowska (libero) oraz Szady, Stencelewska
Pałac: Łyszkiewicz (6), Witowska (4), Sikorska (16), Nowakowska (10), Paluszkiewicz (5), Bałdyga (2), Saad (libero) oraz Makarewicz (7), Gorzkiewicz (1)

Wyniki meczów 4. kolejki i tabela ekstraklasy siatkarek:

2023-10-26:
Grot Budowlani Łódź - ITA TOOLS Stal Mielec 3:0 (25:15, 25:20, 25:15)
UNI Opole - Energa MKS Kalisz 3:1 (25:16, 16:25, 26:24, 25:22)
2023-10-27:
BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała - Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:0 (25:20, 26:24, 25:22)
#VolleyWrocław - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:22, 25:21)