Bieg Tropem Wilczym na stałe wpisał się już do sportowego kalendarza stolicy, a do wydarzenia dołączają też kolejne miasta. W tym roku, w niedzielę 1 marca, zawody odbyły się w 370 miastach, a pobiegło w nich ok. 75 000 uczestników.
Bieg Tropem Wilczym 2020
Uczestnicy zawodów w Warszawie mieli do wyboru biegi na trzech dystansach:
- 10 km
- 1963 m
- 5 km
Jako pierwsi wystartowali zawodnicy, którzy wybrali dystans 10 km. Wyścig rozpoczął się o godz. 9.30, a na pokonanie tego odcinka biegacze mieli 90 minut.
Najkrótszy bieg - o dystansie 1963 m - jest odwołaniem do roku w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Start biegu we wszystkich miastach, które zapowiedziały udział w wydarzeniu, zaplanowano na godz. 12.00, a na pokonanie tego dystansu przyznano zawodnikom 30 minut.
ZDJĘCIA UCZESTNIKÓW BIEGU TROPEM WILCZYM 2020 W WARSZAWIE
TROPEM WILCZYM 2020. TAK WYGLĄDAŁY BIEGI W INNYCH MIASTACH
Jako ostatni wystartują uczestnicy biegu na 5 km. Jego początek wyznaczono na godz. 14.30. Na pokonanie tego dystansu biegacze będą mieli 60 minut.
Cena za pakiet startowy na każdym z tych dystansów jest taka sama i wynosi 50 zł.
Organizatorzy zaznaczają, że wszyscy zawodnicy biegu Tropem Wilczym powinni mieć na sobie koszulkę z wybranym bohaterem tegorocznych zawodów. Koszulki są elementem pakietu startowego.
fot. Fundacja Wolność i Demokracja
Tropem Wilczym 2020: TRASA
Warszawska edycja biegu Tropem Wilczym odbędzie się w Forcie Bema.
Wydarzenie rozpoczęło się w niedzielę 1 marca o godz. 9.00 krótką rozgrzewką dla zawodników biegu na 10 km. Po każdym kolejnym biegu odbędzie się jego celebracja. Zawody zakończą się o godz. 16.00.
Tropem Wilczym 2020. Bieg pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Warszawie
Żołnierze Wyklęci – działający w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego pozostali wierni złożonej przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną. Propaganda PRL określała ich mianem faszystów i pospolitych bandytów - przypomina Fundacja Wolność i Demokracja, organizator wydarzenia.
Zostali pozbawieni wszelkich praw, tropieni po lasach, więzieni, mordowani w katowniach Urzędu Bezpieczeństwa oraz Informacji Wojskowej. Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tysięcy osób. Walczyli nie tylko na terenach obecnej Polski, ale również Kresach Wschodnich, wchodzących w skład II RP zagarniętych przez Sowietów po konferencji jałtańskiej.
Regulamin biegu Tropem Wilczym dostępny jest na stronie wydarzenia.
Postawił na Rosję, teraz gra za darmo
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?