Tomasz Górski
PKO Ekstraklasa. W ostatnim ligowym meczu z Ruchem Chorzów (2:2) w bramkarza Warty Poznań Adriana ostro potraktował Daniel Szczepan. Napastnik "Niebieskich" ścigał się z rywalem i przed linią końcową boiska uderzył rywala barkiem. Lis próbował grać mimo urazu, ale jeszcze przed przerwą został zmieniony przez Jędrzeja Grobelnego. Teraz do sezonu został zgłoszony kolejny bramkarz - Mateusz Kustosz

Warta Poznań zgłosiła bramkarza Mateusza Kustosza do Ekstraklasy

Z powodu urazu Adriana Lisa Warta Poznań musiała zgłosić do PKO Ekstraklasy 20-letniego Mateusza Kustosza. Ten najprawdopodobniej rozpocznie dzisiejszy mecz z Radomiakiem Radom (godz. 15) na ławce rezerwowych.

Przypomnijmy, w poprzedniej kolejce "Zieloni" gościli w Grodzisku Wielkopolskim Ruch Chorzów. W 31. minucie Adrian Lis zwlekał z wybiciem piłki z pola karnego, aż wreszcie trafił w Daniela Szczepana. Odbita piłka zmierzała w stronę linii końcowej boiska i obaj zaczęli się do niej ścigać. W połowie wyścigu napastnik "Niebieskich" mocno uderzył rywala barkiem i ten musiał się ratować skokiem przez bandy reklamowe. Sztab medyczny Warty długo zajmował się Lisem, który jednak po kilku minutach - a jeszcze przed przerwą - został zmieniony przez Jędrzeja Grobelnego.

Co więcej, Daniel Szczepan za to wejście nie został upomniany żółtą kartką. Jeszcze wcześniej z boiska do szpitala został przetransportowany Dawid Szymonowicz z powodu zderzenia głowami z Przemysławem Szurem. Obaj na pewno nie zagrają z Radomiakiem.

Poznański klub poinformował, że w związku z urazem Lisa zgłosiła do rozgrywek Mateusza Kustosza. 20-letni miał zostać wypożyczony do trzecioligowej Unii Swarzędz, ale wydarzenia z minionego weekendu zmieniły te plany. W poprzednim sezonie tylko raz znalazł się w kadrze meczowej "Zielonych". W 14. kolejce cały mecz z Górnikiem Zabrze (0:0) przesiedział wśród rezerwowych.