Wisła Kraków. Juniorzy „Białej Gwiazdy” wygrali w ekstremalnych warunkach

Bartosz Karcz
Krzysztof Kawa
Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli juniorzy Wisły Kraków w Warszawie, gdzie w meczu Centralnej Ligi Juniorów U-19 pokonali Polonię 1:0. Mecz toczył się w ekstremalnych, zimowych warunkach, w których górą ostatecznie byli wiślacy.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

- Powiem szczerze, że w takich warunkach jeszcze chyba nie prowadziłem drużyny - przyznał trener Wisły Karol Nędza. - Było mnóstwo śniegu, ale sędzia i gospodarze chcieli grać za wszelką cenę, więc ostatecznie do meczu doszło.

Co ciekawe, obie drużyny mają wyjątkowe „szczęście” do takich sytuacji. Dość powiedzieć, że w marcu, gdy mecz rozgrywany był w Myślenicach, musiał zostać przerwany po pierwszej połowie, bo śnieżyca była tak duża, że nie dało się grać.

W sobotę w Warszawie udało się rozegrać całe spotkanie, w którym przez większość czasu przeważała Polonia. Wiślacy bronili się jednak dobrze i szczęśliwie. A w drugiej połowie zadali decydujący cios. W 66 min po szybkiej akcji strzelał Dawid Gap. Piłka trafiła w słupek, ale poleciała w taki sposób, że wylądowała na środku pola karnego. Tutaj był już czujny rezerwowy w tym meczu Hugo Woyna-Orlewicz, który uderzył bez przyjęcia i „Biała Gwiazda” objęła prowadzenie.

Do końca meczu było jeszcze sporo czasu i Polonia, która szukała bramki wyrównującej, mocno przycisnęła. To jednak Wisła po kontrataku była bliższa podwyższenia wyniku na 2:0. Znów w roli głównej wystąpił Hugo Woyna-Orlewicz. Po dynamicznej kontrze znalazł się on w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale tym razem Michał Kircun nie dał się zaskoczyć i odbił piłkę. Z perspektywy Wisły i tak najważniejszy był fakt, że krakowianie nie stracili gola i pod Wawel wracali z kompletem punktów. Bezcennych biorąc pod uwagę walkę wiślaków o pozostanie w Centralnej Lidze Juniorów U-19.

Polonia Warszawa - Wisła Kraków 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Woyna-Orlewicz 66.
Polonia: Kircun – Pękała, Jarnicki, Grzelczak, Flisek, Wójcik, Kodym, Ntiege, Melchior, Kosmalski, Ambroziak. Ławka rezerwowych: Drobniewski, Paradowski, Adamczyk, Hołowko, Nerek, Stańdo, Sawicki, Sankiewicz.
Wisła: Stępak - Madej, Klimczyk, Jania, Skała, Sowa, Baniowski, Maśnica, Kowalski, Gap, Kuziemka. Ławka rezerwowych: Dołkin, Woyna-Orlewicz, Bigosiński, Dusik, Pachel, Prochwicz, Płotka, Kurczyna, Benedyktowicz.