To jeden z niewielu dni w roku, kiedy w zgodzie, obok siebie, stoją kibice Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin, Arki Gdynia i Lechii Gdańsk. Łączy ich wiara, patriotyzm i wspólna pasja. Pielgrzymka Kibiców organizowana przez salezjanina ks. Jarosława Wąsowicza. Wydarzenie od 15 lat jednoczy środowisko kibicowskie. Za jej sprawą organizatorzy chcą pokazać, że sport i kibicowanie nie kolidują z wyznawaną wiarą i mogą przyczynić się do wzajemnego zrozumienia i szacunku.
W tym roku jednym z gości specjalnych był dr Karol Nawrocki, prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Obecna była również Hanna Pawełek, krewna Danuty Siedzikówny ps. "Inka". Kibice w klasztorze złożyli wotum - srebrne "Serce dla Inki", w którym znalazła się ziemia z grobu Danuty Siedzikówny.
Co roku jedną z liczniejszych ekip pod jasnogórskim obrazem Matki Bożej Królowej Polski są kibice piłkarskiego Śląska Wrocław.
- Za nami 15. jubileuszowa Pielgrzymka Kibiców. Kibice Śląska w spotkaniach na Jasnej Górze biorą udział od samego początku tej inicjatywy. Pamiętam, że na początku spotkań kibiców w Częstochowie frekwencja była niewielka. Dzisiaj liczymy ją w tysiącach. Każdy, kto przyjeżdża na kibicowską pielgrzymkę, czuje tę wyjątkową atmosferę. To jedyne miejsce, gdzie spotykają się ubrani w swoje barwy klubowe kibice z całej Polski. Tylko na Jasnej Górze można zobaczyć obok siebie kibiców z najbardziej wrogich sobie klubów. Fani modlą się nie tylko w intencji swoich bliskich, ale również za ojczyznę. Tradycją stało się poświęcenie klubowych barw na szalikach, transparentach, flagach - opowiada Przemysław Piwowarski ze Stowarzyszenia "Wielki Śląsk".
Podkreśla, że spotkania na Jasnej Górze stały się piękną kibicowską tradycją, która wznosi się ponad podziałami. Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów tego wydarzenia, które rozsławia ją na całą Polskę jest jedyne w swoim rodzaju racowisko.
Na Wałach Jasnogórskich kibice odpalają racę, co tworzy niesamowity widok na sanktuarium jasnogórskie.
Nie przeocz
Zobacz także
Musisz to wiedzieć
- Policja i straż miejska we Wrocławiu szukają ludzi do pracy. Wiemy ile płacą!
- Uwaga na złodziei we Wrocławiu! Grasują w blokach, naciskają klamki i kradną!
- Ceny we Wrocławiu grudzień 2021/grudzień 2022. Jeden produkt ze wzrostem 95 procent!
- Osiedlowa prohibicja we Wrocławiu? Koniec głośnych imprez i śmiecenia!
