Uroczystości rozpoczęły pod Drzewem Wolności przy ul. Kościeliskiej. Stamtąd zgromadzeni udali się do Sanktuarium Najświętszej Rodziny, gdzie odbyła się uroczysta msza święta. Po nabożeństwie zgromadzeni przeszli Krupówkami na Plac Niepodległości - pod Pomnik Grunwaldzki, gdzie złożono wiązanki kwiatów.
Przemarsz prowadziła długa na ponad 100 metrów flaga biało-czerwona, którą nieśli harcerze, mieszkańcy Zakopanego i turyści spędzający majówkę w górach. Uroczystościom towarzyszyła muzyka góralska, a także poczty sztandarowe różnych instytucji.
Uchwalona 3 maja 1791 roku przez Sejm Czteroletni Konstytucja była „ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny”, a po utracie przez Polskę niepodległości przez 123 lata rozbiorów przypominała o polskiej suwerenności.
O wdzięczności i dumie z wolnej Polski przypomniał podczas przemówienia zastępca burmistrza Zakopanego Tomasz Filar, dziękując zgromadzonym za liczne przybycie i wspólne obchody majowych świąt: Święta Pracy, Dnia Flagi, Święta Konstytucji 3 Maja i uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]