Bakteria New Delhi w Rzeszowie. W szpitalu MSWiA, na oddziale dla chorych na COVID-19, przebywa pacjent podejrzany o nosicielstwo

Beata Terczyńska
Nawet, gdy u pacjenta szpitala MSWiA potwierdziłoby się nosicielstwo bakterii New Delhi, nie ma potrzeby przenoszenia chorych z COVID-19 do innych szpitali - twierdzi rzecznik wojewody.
Nawet, gdy u pacjenta szpitala MSWiA potwierdziłoby się nosicielstwo bakterii New Delhi, nie ma potrzeby przenoszenia chorych z COVID-19 do innych szpitali - twierdzi rzecznik wojewody. Krzysztof Kapica
W Szpitalu MSWiA w Rzeszowie, na oddziale przeznaczonym dla osób chorujących na COVID-19, przebywa pacjent podejrzany o nosicielstwo bakterii New Delhi - potwierdził nasz sygnał od czytelnika Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego. - W dniu przyjęcia pobrano od niego materiał biologiczny, który został przesłany do krajowego Ośrodka Referencyjnego ds. Lekowrażliwości Drobnoustrojów w Warszawie w celu weryfikacji. Oczekujemy na wynik.

Dziś rano dostaliśmy sygnał od naszego Czytelnika, że w rzeszowskim szpitalu MSWiA, przeznaczonym dla pacjentów z koronawirusem, przebywa pacjent zakażony groźną bakterią New Delhi, odporną na antybiotyki.

Rzecznik wojewody potwierdził, że placówka ma takiego pacjenta, ale z podejrzeniem o nosicielstwo bakterii New Delhi i oczekują na wyniki badań.

- Do momentu potwierdzenia lub wykluczenia obecności drobnoustroju podjęto wobec pacjenta przewidziane w tym zakresie kroki. Pacjent został odizolowany, personel przed wejściem do sali ubiera na kombinezon, dodatkową odzież jednorazowego użytku: fartuch barierowy, rękawiczki

- tłumaczy Michał Mielniczuk.

Dodaje, że stosowane są zasady izolacji kontaktowej zgodnie z obowiązującą procedurą, ze szczególnym uwzględnieniem higieny rąk, dekontaminacją miejsc dotykowych.

- Czynności przy pacjencie wykonywane są po wykonaniu procedur u innych pacjentów. W ostatniej kolejności - dodaje.

Jak słyszymy, nawet, gdy u pacjenta potwierdziłoby się nosicielstwo bakterii New Delhi, nie ma potrzeby przenoszenia chorych z COVID-19 do innych szpitali.

To nie pierwszy taki przypadek w rzeszowskich placówkach. Przypomnijmy. We wrześniu ubiegłego roku pisaliśmy, że w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie przebywa pacjentka, która jest nosicielką bakterii New Delhi - bardzo niebezpieczną, ponieważ jest odporna na antybiotyki. Wykryto ją wtedy u kilku pacjentów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
Róża won Tfuj
14 kwietnia, 19:35, sedzia:

trzeba natychmiast do tego szpitala przywieżc pewnego konusa z warszawy i umiescić ich razem

trzeba natychmiast do szpitala psychiatrycznego w Jarosławiu przywieżc tego forumowicza z nowiny24 i odizolować od reszty.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl