Jacek Czaplewski
Bartłomiej Drągowski zaliczył drugi mecz po przenosinach do Grecji. Bramkarz reprezentacji Polski znów nie zachował czystego konta - tym razem jednak z liderem tabeli. Jeszcze przed przerwą wyciągał piłkę z siatki w wyjazdowym hicie PAOK Saloniki - Panathinaikos Ateny. Przed upływem godziny musiał zrobić to drugi raz.

Liga grecka. PAOK - Panathinaikos 2:1

W Salonikach zmierzyli się pretendenci do tytułu przedzieleni w tabeli przez mistrzowski AEK Ateny: pierwszy jest bowiem PAOK z Tomaszem Kędziorą w składzie, zaś trzeci Panathinaikos, w którym dłuższy o rundę staż od Bartłomieja Drągowskiego ma były piłkarz Legii Warszawa, Serb Filip Mladenović.

Drągowski w Panathinaikosie póki co wygrywa rywalizację o skład z Jurijem Łodyginem. Polak zamiast Rosjanina wystąpił także w środę w przegranym ćwierćfinale Pucharu Grecji z Atromitosem (1:2), kiedy pokonał go Karol Angielski.

Na mecz z PAOK-iem Drągowski pojawił się w zupełnie nowej odsłonie. Najwidoczniej w tygodniu odwiedził barbera, który ściął długie włosy i wymodelował brodę.

Transfer z Zagłębia Lubin do Premier League?

"Nowy" Drągowski nie był w stanie zatrzymać PAOK-u. Przed przerwą Polak dwa razy sięgał po piłkę do bramki, ale w pierwszej sytuacji VAR dopatrzył się spalonego. Tego wieczoru katem był Kirił Despodow, kolega Jakuba Piotrowskiego z Łudogorca Razgrad, który ustrzelił dublet do 56 minuty.

Stadion PAOK-u świecił pustkami i tak pozostanie do 12 lutego (to decyzja rządu w reakcji na grudniowe zamieszki z udziałem pseudokibiców). Mimo braku widowni atmosfera była gorąca. Po pierwszym uznanym golu dla gospodarzy przy linii bocznej musiała interweniować policja, bo doszło do przepychanek z udziałem piłkarzy i trenerów.

Trudno winić Drągowskiego za stracone bramki. W akcjach nie popisali się przede wszystkim jego koledzy z pola, co widać na nagraniach:

PAOK Saloniki - Panathinaikos Ateny 2:1 (1:0)