Tomasz Kuczyński
13.11.2023 r. PlusLiga: Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie.
13.11.2023 r. PlusLiga: Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie. twitter.com/AluronCMC
W poniedziałek 13.11.2023 r. w meczu 5. kolejki PlusLigi Enea Czarni Radom przegrali z Aluronem CMC Warta Zawiercie 0:3. Drużyna z Radomia pozostała na ostatnim miejscu w tabeli, a "Jurajscy Rycerze" wygrali pierwszy raz na wyjeździe. Zobacz ZDJĘCIA.

Do poniedziałkowego spotkania Czarni przystąpili z zerowym dorobkiem punktowym, z jednym wygranym setem i na ostatnim miejscu w tabeli. „Jurajscy Rycerze” mieli 6 punktów, w tym 5 zdobytych w swojej hali. Z dwóch wcześniejszych wyjazdów przywieźli tylko punkt z meczu z Assceco Resovią.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie, 13.11.2023 r.

Czarni - Aluron Warta: Pierwszy set do 18, drugi do 17

Goście zagrali w Radomiu bez Samuela Coopera, który narzekał na lekki uraz. Zawiercianie zaczęli pierwszego seta od prowadzenia 2:0 oraz 8:4 po ataku Mateusza Bieńka. Gdy było 11:6, wydawało się, że Warta może szybko zgarnąć tę część, ale Czarni zniwelowali straty do dwóch punktów - 14:12, 17:15. W tym momencie podopieczni trenera Michała Winiarskiego znów wrzucili wyższy bieg - 20:15 i 24:17, wygrywając seta do 18 po ataku Miłosza Zniszczoła.

Czarni zaczęli drugiego seta od 2:0 Czarni, ale wkrótce było 2:2. Przy wyniku 13:9 dla gości o czas poprosił trener Paweł Woicki. Przewaga stopniała do 13:11, ale Warta ponownie „odjechała” - 18:11, kiedy w polu zagrywki był Trevor Clevenot. Po ataku po bloku Clevenota przewaga wzrosła do 8 punktów (20:12). Coraz lepiej czujący się po kontuzji Bieniek zaatakował ze środka na 23:15, a set skończył się 25:17.

Czarni - Aluron Warta: Bieniek mógł odpocząć

W trzecim secie Warta prowadziła 7:4, ale Czarni jeszcze zerwali się do walki i wyrównali 7:7. Zaczęła się walka punkt za punkt. O stanu 12:11 goście odskoczyli na 14:11, potem na 17:13. Przy wyniku 19:14 boisko opuścił Bieniek i wszedł za niego Michał Szalacha. Kiedy było 19:16 Winiarski porozmawiał z zawodnikami. Goście szli po swoje i przy wyniku 22:17 trener Woicki jeszcze próbował coś zmienić, biorąc czas. Czarni obronili jeden meczbol, a mecz zakończył atakiem po bloku Daniel Gąsior, który w poprzednim sezonie grał w drużynie z Radomia.

MVP meczu został Trevor Clevenot.

- Dwie ostatnie pewne wygrane powinny nam dodać pewności siebie - ocenił Bartosz Kwolek. - Potrzebujemy jeszcze czasu na zgranie - dodał.

Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (18:25, 17:25, 20:25)

Czarni: Brodie Hofer, Mateusz Kufka, Nikola Meljanac, Tomasz Piotrowski, Wiktor Rajsner, Vuk Todorovic, Maciej Nowowsiak (libero) oraz Rafał Buszek, Igor Gniecki, Bartosz Gomułka, Wojciech Kraj, Dominik Teklak

Warta: Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot, Bartosz Kwolek, Miguel Tavares Rodrigues, Miłosz Zniszczoł, Luke Perry (libero) oraz Daniel Gąsior, Szymon Gregorowicz, Michał Szalacha