Jakub Jabłoński
Szok w Katalonii! Barcelona tylko zremisowała z niżej notowanym rywalem
Szok w Katalonii! Barcelona tylko zremisowała z niżej notowanym rywalem PAP/EPA/CATI CLADERA
La Liga. FC Barcelona z Robertem Lewandowskim na ławce rezerwowych zaledwie zremisowała w wyjazdowym starciu z RCD Mallorca (2:2) w 7. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Kapitan reprezentacji Polski zameldował się na placu gry w 58. minucie, kiedy zmienił Ferrara Torresa.

Fatalny początek meczu z Mallorą dla "Dumy Katalonii"

FC Barcelona do meczu z Mallorcą przystępowała po wymęczonym zwycięstwi z Celtą Vigo w ostatniej kolejce La Lagi (3:2).

Podopieczni Xaviego Hernandeza rozpoczęli wtorkowe starcie z niżej notowanym rywalem najgorzej jak się da, gdyż już od 8. minuty za sprawą Vedata Muriqiego przegrywali po fatalnym w skutkach wyprowadzeniu piłki bramkarza Ter Stegena. Niemiec nie porozumiał się ze swoimi obrońcami i podał wprost pod nogi piłkarza gospodarzy, który na raty dograł do kosowskiego napastnika.

W 41. minucie wyrównanie Blaugranie zapewnił brazylijski skrzydłowy Raphinha i wydawało się, że na przerwę gracze katalońskiego klubu będą schodzić z wynikiem remisowym. Nic z tych rzeczy, drużyna gospodarzy rzutem na taśmę objęła prowadzenie tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania. Abdon Prats wprawił w euforię fanów drużyny gospodarzy i ci mogli schodzić na przerwę z jednobramkową zaliczką w starciu z mistrzem Hiszpanii z zeszłego sezonu.

Kapitan reprezentacji Polski - Robert Lewandowski mecz z Mallorcą rozpoczął na ławce, ponieważ hiszpański szkoleniowiec postanowił dać trochę odpocząć swojemu najlepszemu napastnikowi przed ważniejszymi meczami. Na boisku Polak pojawił się dokładnie w 58. minucie zmieniając Ferrara Torresa.

Czas nieubłagalnie uciekał na niekorzyść "Dumy Katalonii" oraz jednocześnie przybliżał gospodarzy do wielkiego triumfu nad wyżej notowanym rywalem. Ostatecznie wyrównanie drużynie Xaviego zapewnił młody hiszpański pomocnik - Fermin Lopez, który w 75. minucie idealnie wykorzystał podanie Raphninhi. Brazylijczyk do gola dołożył jakże ważną asystę, gdyż na wagę remisu. Barcelona tego meczu nie przegrała!

Dla "Dumy Katalonii" jednak nie będzie to zadowalający wynik z niżej notowanym rywalem. Podopieczni Xaviego liczyli, że powiększą przewagę nad trzecim w tabeli Realem Madryt, który w poprzedniej serii gier zaliczył porażkę w derbowym starciu z Atletico Madryt (1:3). Ostatecznie Blaugrana nadal będzie liderem przynajmniej do środowego starcia "Królewskich" z Las Palmas. Druga jest Girona, która również zmierzy się w środę z Villarreal.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Sto meczów, pięć bramek, cztery wielkie turnieje w tym ćwierćfinał Euro 2016 - oto sukcesy Grzegorza Krychowiaka, który postanowił zakończyć karierę w reprezentacji Polski w wieku 33 lat po piętnastu latach przylatywania na zgrupowania. Oto jak tę barwną postać zapamiętają internauci. Zobaczcie memy z bezwzględnie najlepszą szóstką w najnowszej historii Biało-Czerwonych. Szóstką, która - niestety! - trochę za późno powiedziała: "pas".

Najlepsze MEMY z Grzegorzem Krychowiakiem w roli głównej. Ta...