Jakub Jabłoński
Bartosz Głąb
Fortuna Puchar Polski. Faworyt nie zawiódł! "Jaga" pewnie wchodzi do kolejnej rundy Wojciech Wojtkielewicz
Fortuna Puchar Polski. Jagiellonia Białystok długo się męczyła w meczu 1/8 finału krajowego pucharu przeciwko Warcie Poznań. Ostatecznie podopieczni Siemieńca w 63. minucie objęli prowadzenie, a niespełna 12 minut później podwyższyli prowadzenie. Także finalista z 2019 roku awansował w tegorocznych rozgrywkach już do ćwierćfinału. Będzie powtórka?

Fortuna Puchar Polski. Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 2:0 (0:0)

Bez wątpienia jednym z ciekawszych momentów w pierwszej połowie było... zamieszanie z "jedenastką" dla Warty Poznań w 12. minucie meczu. Filip Borowski wpadł rozpędzony w pole karne Jagiellonii Białystok. Początkowo sędziujący spotkanie Paweł Raczkowski błyskawicznie wskazał na "wapno". Ostatecznie arbiter poczekał na sygnał z wozu VAR, a następnie sam chciał obejrzeć tę sytuację jeszcze raz. Po chwili namysłu odwołał swoją decyzję. Podopiecznym Siemieńca trzeba przyznać, że nieźle się upiekło.

Nie wiele dogodnych sytuacji stworzyła sobie jedna i druga drużyna w pierwszej odsłonie meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Na przerwę piłkarze schodzili z bezbramkowym wynikiem na tablicy.

Fortuna Puchar Polski. Znakomita druga połowa Jagiellonii

Po przerwie białostoczanie zaczęli coraz wyraźniej dominować rywala. W 63. minucie Jose Naranjo stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale jego uderzenie z woleja instynktownie wybronił Jędrzej Grobelny. Po interwencji bramkarza był rzut rożny dla Jagiellonii, z którego Nene dograł idealnie na głowę Jesusa Imaza, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce.

Po kolejnych dziesięciu minutach "Jaga" podwyższyła na 2:0. Wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Afimico Pululu dostał futbolówkę w "szesnastce" Warty, zwiódł rywala i wyłożył ją jak na tacy do Nene, któremu nie pozostało nic innego, jak podwyższyć rezultat. W ostatnim kwadransie goście wcale nie rzucili się na rywala by odrabiać straty. W zasadzie tylko raz zagrozili bramce białostoczan, ale dwoma skutecznymi interwencjami popisał się Sławomir Abramowicz.

Jagiellonia jest drugim ćwierćfinalistą Fortuna Pucharu Polski. Pierwszym wcześniej została Pogoń Szczecin. W środę i czwartek zostaną kolejne mecze 1/8 rozgrywek, którego finał odbędzie się na PGE Narodowym.

FORTUNA PUCHAR POLSKI w GOL24

Listopadowa przerwa reprezentacyjna się zakończyła, a to oznacza, że czas wrócić do ligowych zmagań. Postanowiliśmy przypomnieć, którzy zawodnicy Ekstraklasy są najwięcej warci. Co ciekawe, w czołówce zestawienia nie ma Erika Exposito - największej gwiazdy obecnego sezonu.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Najbardziej wartościowi zawodnicy PKO Ekstraklasy. Ranking z...