Górnik Zabrze przegrał z Zagłębiem Lubin. Zdjęcia z meczu, po którym zespół Jana Urbana znów zsunął się do strefy spadkowej

Rafał Musioł
Górnik Zabrze przegrał z Zagłębiem Lubin i zsunął się do strefy spadkowej.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
Dwa gole anulowane przez VAR, kilka minut prawdziwej nawałnicy piłkarzy Górnika, bramka stracona w ostatniej akcji i porażka z Zagłębiem Lubin 0:2. Taki jest bilans poniedziałkowego meczu na Roosevelta. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania.

czem z Zagłębiem Lubin 10. kolejkę Ekstraklasy już wiedział, że ewentualna porażka zepch-nie go znów do strefy spadkowej. Ekipa Jana Urbana była jednak nastawiona bojowo , ale na drugiej ławce znajdował się Waldemar Fornalik, który z kim jak z kim, ale ze swoim byłym klubem z Roosevelta grać akurat potrafi. Starcie niedoszłego (przynajmniej na razie) i byłego selekcjonera zapowiadało się więc frapująco.

Początek należał do Górnika. Gospodarze weszli w to spotkanie energiczniej i szybko przedostawali się pod bramkę Sokratisa Dioudisa. Golkiper Zagłębia musiał się zresztą wykazać już w pierwszej minucie odbijając strzał Kamila Lukoszka, poprawiającego zablokowane uderzenie Daisuke Yokoty.

W miarę upływu czasu taktyka lubinian była coraz bardziej oczywista. Miedziowi atakowali rzadziej, ale precyzyjniej, wyraźnie licząc też na strzały z dystansu. W nich specjalizuje się Serhij Bułeca i to właśnie on wystąpił w głównej roli. Za pierwszym razem było blisko, a za drugim trafił w cel. Ukrainiec w prosty sposób jak na corridzie przepuścił Erika Janżę i Kamila Lukoszka, a gdy zniknęli mu z pola widzenia kopnął piłkę między słupkiem i ręką Daniela Bielicy.

W doliczonym czasie gry Górnikowi dopisało natomiast szczęście, bo Zagłębie znów strzeliło gola, ale tym razem VAR go anulował ze względu na minimalnego spalonego. W 58 minucie bilans się wyrównał, gdy Wojciech Myć spojrzał w ekran i anulował gola Lukoszka, bo młodzieżowiec gospodarzy pchnął rywala zanim trafił w piłkę głową.

Ataki zabrzan coraz bardziej przypominały nawałnicę. Lukoszek miał kolejną okazję w 67 minucie, gdy wykonał rajd, po którym z kąta wbiegł sam na sam z Dioudisem i oddał słaby strzał odbity przez bramkarza nogami. Nie popisał się też Yokota przewracając w momencie oddania uderzenia piłjki, a chwilę potem Dani Pacheco trafił w poprzeczkę...W bramkarza kopnął piłkę Damian Rasak, Podolski przestrzelił niemal z punktu rzutu karnego, a Lubin trwał. I udało mu się to aż do końca, chociaż sędzia doliczył aż sześć minut. Ba, w siódmejLubin strzelił drugą bramkę! Mateusz Wdowiak przebiegł całą połowę, uciekł goniącemu go Bielicy i wstrzelił piłkę do pustej bramki.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)