Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Jagiellonia meczem z Zagłębiem Lubin potwierdziła, że możemy mówić o takim terminie jak "Twierdza Białystok". Podopieczni trenera Adriana Siemieńca wygrali wszystkie sześć domowych spotkań w obecnym sezonie. W ramach 12. kolejki zwyciężyli 3:0.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 3:0 (2:0)

Jagiellonia mogła wyjść na prowadzenie już na początku meczu. Aleks Ławniczak sfaulował Jarosława Kubickiego w polu karnym, dlatego sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Arbiter został jednak przywołany do monitora, aby jeszcze raz zobaczyć całą sytuację. Bartosz Frankowski zdecydował, że "Jadze" nie należy się rzut karny.

Pierwsza bramka padła w 28. minucie. Mocne, odchodzące dośrodkowanie Bartłomieja Wdowika z lewego narożnika na 7. metr. Tam walkę o pozycję z rywalem wygrał Mateusz Skrzypczak, który uderzeniem głową skierował piłkę do siatki przy prawym słupku! Wyciągnięty jak struna Sokratis Dioudis był bezradny.

Pod koniec pierwszej połowy arbiter główny znowu podyktował rzut karny dla Jagiellonii. W "szesnastce" Tomasz Makowski pchnął Jarosława Kubickiego. W tym przypadku Bartosz Frankowski nie cofnął swojej decyzji. Do piłki podszedł Pululu, który zamienił "jedenastkę" na gola.

W 66. minucie Wdowik widział daleko wysuniętego przed bramkę Sokratia Dioudisa i postanowił z tego skorzystać. Uderzył tuż nad murawą w stronę bramki. Grecki golkiper chciał interweniować, ale "wjechał" z piłką za linię bramkową.

Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):

Jagiellonia Białystok

• Zlatan Alomerović - 3
  • Michal Sacek - 3 (Dusan Stojinović - bez oceny)
  • Adrian Dieguez - 3
  • Mateusz Skrzypczak - 4
  • Bartłomiej Wdowik - 5 (Bojan Nastić - bez oceny)
  • Dominik Marczuk - 3 (Tomasz Kupisz - 3)
  • Taras Romanczuk - 4
  • Nene - 3
  • Jarosław Kubicki - 4 (Alan Rybak - bez oceny)
  • Jose Naranjo - 3 (Kristoffer Hansen - bez oceny)