Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Mistrzowie Polski z kolejnym zwycięstwem w PlusLidze

Tomasz Kuczyński
08.11.2023 r. PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów.
08.11.2023 r. PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów. Tomasz Kawka
W środę 8 listopada 2023 roku w zaległym meczu 4. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel wygrał z Asseco Resovią Rzeszów 3:1. Jastrzębianie z kompletem zwycięstw zajmują 2. miejsce w tabeli. Pierwszy jest Trefl Gdańsk dzięki lepszemu bilansowi setów. Zobacz ZDJĘCIA z tego spotkania.

Jastrzębski Węgiel w miniony piątek zagrał w Spodku z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w meczu o Superpuchar Polski i przegrał 2:3. Mecze ligowe jastrzębian i kędzierzynian wyznaczono na terminy po weekendzie. ZAKSA sensacyjnie przegrała w poniedziałek z beniaminkiem z Częstochowy 1:3. Jastrzębski Węgiel w trzech pierwszych spotkaniach PlusLigi zdobył 9 punktów i straci tylko jednego seta. W środę drużyna trenera Marcelo Mendeza podejmowała Asseco Resovię, która miała 5 pkt.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu PlusLigi Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów, 8.11.2023 r.

Kibice, którzy licznie przybyli do hali w Jastrzębiu-Zdroju, od początku obserwowali zacięty mecz. Jastrzębianie w pierwszym secie odskakiwali na 2 punkty, ale goście szybko odrabiali stary. Większą przewagę udało się wypracować przy stanie 17:13, głównie za sprawą dobrego bloku. Jastrzębski Węgiel miał piłkę setową przy 24:21, rzeszowianie obronili dwie piłki setowe, aż wreszcie sprawę w tej partii zakończył Rafał Szymura atakiem po bloku.

W drugim secie trzy punkty przewagi udało się wypracować we wcześniejszej fazie - 8:5, ale szybko było 8:8, a potem 10:11. Gospodarze prowadzili 20:17, jednak nie zdołali przypilnować tej zaliczki. Przy wyniku 22:22 Resovia wygrała dwa punkty, a potem całą partię 25:23. W trzecim secie równie wyrównanym secie jastrzębianie też prowadzili 20:17, ale tym razem już nie oddali tej partii rywalom, choć końcówka była nerwowa - od 24:21 goście doszli na 24:23. Punkt na wagę seta sytuacyjnym atakiem po bloku zdobył Jean Patry. W czwartym secie mistrzowie Polski już pewnie poszli po swoje i wygrali do 20.