Koronawirus w Polsce i na świecie – archiwalny raport minuta po minucie na żywo o informacjach dotyczących epidemii wirusa Covid-19 [25.03]

Koronawirus w Polsce i na świecie – archiwalny raport minuta po minucie na żywo o informacjach dotyczących epidemii wirusa Covid-19 [25.03]
Koronawirus w Polsce i na świecie – archiwalny raport minuta po minucie na żywo o informacjach dotyczących epidemii wirusa Covid-19 [25.03] Andrzej Banas / Polska Press
Raport 25 marca 2020: 1051 potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce. 14 osób zmarło. Rząd zdecydował o wprowadzeniu zakazu wychodzenia z domu, z wyjątkiem wyjścia do pracy, sklepu, apteki czy do lekarza. Szkoły będą zamknięte do Świąt Wielkanocnych. Nie będzie też zajęć na uczelniach. Na terenie Polski wprowadzono stan epidemii. Podwyższono karę za złamanie kwarantanny z 5 tys. zł do 30 tys. zł.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - 25 marca 2020:

23:35

Wielka Brytania: Brytyjskie służby medyczne informują, ze na Wyspach z powodu koronawirusa zmarło kolejne 41osób. W efekcie czego łączna liczba zgonów zwiększyła się do 463.

23:08

Angola: Prezydent Joao Lourenco zapowiedział wprowadzenie stanu wyjątkowego w całym kraju w związku z epidemią koronawirusa. jak dotąd potwierdzono tam trzy infekcje wirusem.

22:55

Szef Światowej Organizacji Handlu (WTO) Roberto Azevedo mówił dziś, że według prognoz spowolnienie gospodarcze i utrata miejsc pracy spowodowane pandemią koronawirusa będą gorsze niż recesja w 2008 r.

22:42

USA: Tegoroczna ceremonia rozdania nagród Tony została odłożona na czas nieokreślony z powodu pandemii koronawirusa - poinformowali w środę organizatorzy wydarzenia. Wręczenie nagród będących teatralnym odpowiednikiem Oscarów zaplanowane było na 7 czerwca.

22:29

USA: Tegoroczna ceremonia rozdania nagród Tony została odłożona na czas nieokreślony z powodu pandemii koronawirusa - poinformowali w środę organizatorzy wydarzenia. Wręczenie nagród będących teatralnym odpowiednikiem Oscarów zaplanowane było na 7 czerwca.

22:16

Czechy: W środę zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju wzrosła do sześciu. Zakażone są 1654 osoby, 190 uznano za wyleczone.

22:03

Polska przedłużyła kontrolę na granicy z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją do 13 kwietnia – informuje MSWiA. Wprowadzone zostaną także nowe zasady dotyczące osób, które z powodu zatrudnienia w innym kraju, regularnie przekraczały polską granicę. Dziś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa roześle do wszystkich mieszkańców Polski SMS z informacją o nowych zasadach bezpieczeństwa.

21:50

  • Przyjeżdżamy jutro do Sejmu. Wiemy doskonale, że mamy swoje obowiązki i my się ich nie boimy. Chcemy pracować dla Polaków, chcemy uchwalić dobre przepisy – oznajmił w środę wieczorem lider PO Borys Budka. Szef partii zapowiedział, że klub KO zgłosi poprawki do projektu zmian w regulaminie Sejmu. Nie wykluczył, że jedna z poprawek będzie zakładała, że głosowanie zdalne w Sejmie jest możliwe tylko w przypadku wprowadzenia w Polsce konstytucyjnego stanu nadzwyczajnego.

21:37

Włochy: Do 31 wzrosła w środę liczba zmarłych lekarzy, którzy zakazili się koronawirusem. W sumie zakażonych jest ponad 5 000 pracowników włoskiej służby zdrowia.

21:24

Francja: Prezydent Emmanuel Macron dziękuje sąsiadom z Niemiec, Szwajcarii i Luksemburga, za przyjęcie 30 francuskich pacjentów w ciężkim stanie. Macron przypomina, że jego kraj zrobił to samo kilka tygodni temu z włoskimi chorymi.

21:11

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO): Kraje, które wprowadziły u siebie ograniczenia w przemieszczaniu się ludzi, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, powinny wykorzystać ten czas na wykrycie i zaatakowanie go.

20:55

USA: Sekretarz obrony Mark Esper poinformował agencję Reutera, że wydał nakaz wstrzymania wszystkich podróży zagranicznych na 60 dni. Nowe restrykcje dotyczą wszystkich sił zbrojnych USA oraz personelu cywilnego i ich rodzin. Esper dodał, że będą wyjątki - wśród kktórych wymienił sytuację w Afganistanie.

20:37

Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia. Resort podaje, że potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1051/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

20:23

Niemcy wprowadziły zakaz wjazdu do kraju dla zagranicznych pracowników sezonowych z powodu pandemii koronawirusa. Nowe obostrzenia nie dotyczą obywateli Polski i Czech – informuje ministerstwo spraw wewnętrznych w Berlinie.

20:10

Francuskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu minionej doby zmarło 231 osób zakażonych koronawirusem. W sumie w tym kraju odnotowano 1331 przypadków śmiertelnych wśród osób zakażonych.

19:56

Polski Związek Piłki Nożnej pracuje nad planem, który pozwoliłby wznowić rozgrywki przerwane przez pandemię koronawirusa. - Może w czerwcu udałoby się zagrać kilka meczów, dlatego być może pojawi się szansa na dokończenie przynajmniej Pucharu Polski - zastanawia się prezes Zbigniew Boniek w rozmowie z "WP Sportowymi Faktami".

Zobacz więcej tutaj

19:43

Dziś do ponad 50 mln abonentów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wysłało informację w formie SMS-a, zachęcającą do odwiedzenia strony http://gov.pl/koronawirus. Tam znajdują się również informacje na temat nowych obostrzeń dotyczących ruchu przygranicznego – mówi na antenie RMF FM wiceminister MSWiA Błażej Poboży.

19:31

Dopłaty za przestój lub skrócony czas pracy – dla pracowników, stała kwota zwolniona z podatku i nieoskładkowana dla zatrudnionych na umowach zlecenia, o dzieło i samozatrudnionych. Ponadto zwolnienie ze składek ZUS wszystkich pracowników w firmach zatrudniających do dziewięciu osób oraz samozatrudnionych, których dochód w lutym nie przekraczał 10 454 zł. Takie rozwiązania chce wprowadzić rząd, by pomóc firmom i osobom przez nie zatrudnianym przetrwać kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię koronawirusa.

Zobacz szczegóły wsparcia

19:22

Hiszpania: Wicepremier Carmen Calvo jest zainfekowana koronawirusem. 63-letni kobieta jest trzecim ministrem w rządzie Pedra Sancheza, u której stwierdzono wirusa.

19:13

W Portugalii w ciągu 24 godzin zmarło13 osób zakażonych koronawirusem. Łącznie od wykrycia pierwszej infekcji wirusem z Chin zmarły 43 osoby.

19:00

Właściciel Rakowa Częstochowa Piotr Świerczewski miał plan dokończenia rozgrywek PKO Ekstraklasy. Został on jednak sceptycznie przyjęty przez środowisko piłkarskie, skrytykował go nawet prezes PZPN Zbigniew Boniek. Po namyśle właściciel Rakowa wycofał się ze swojego projektu.

Więcej przeczytasz tutaj: Właściciel Rakowa Częstochowa wycofuje się ze swojego planu

18:55

Rumunia: Prezydent Klaus Iohannis poinformował, że rumuński rząd zezwolił na odłożenie na czas do dziewięciu miesięcy spłaty rat kredytów w celu pomocy krajowym kredytobiorcom dotkniętym kryzysem w związku z epidemią koronawirusa.

18:42

Niemcy: Drugi test na obecność koronawirusa u Angeli Merkel dał wynik negatywny - oświadczył rzecznik niemieckiego rządu. Kanclerz Niemiec przebywa w kwarantannie od niedzieli po tym, jak miała kontakt lekarzem, u którego wykryto później zakażenie SARS-CoV-2.

18:21

Pandemia koronawirusa nie jest pierwszym przypadkiem, który wstrząsnął sportowym światkiem. Historia pokazuje, że kiedy sport schodził na drugi plan, ludzie jednoczyli się - niezależnie od klubowych barw, czy narodowości. Nie trzeba daleko sięgać pamięcią, by znaleźć ostatni taki przypadek. 26 stycznia br. w wypadku helikoptera tragicznie zginął Kobe Bryant, ze swoją 13-letnią córką Gianną i siedmioma innymi osobami. Koszykarski świat stanął na chwilę w miejscu, a drużyny grające w tym okresie, mecze rozpoczynały od błędu 24 i 8 sekund, upamiętniając Bryanta, który nosił oba numery na koszulkach.

Więcej na temat zjednoczenia świata sportu znajdziesz tutaj: Monachium, Senna, dwie wieże, koronawirus - te chwile wstrząsnęły sportem

18:10

Włochy: W ciągu doby zmarło 683 zakażonych koronawirusem. Łączny bilans w tym kraju to 7 503 zmarłych. Odnotowano również 5 210 nowych przypadków zarażeń.

17:50

Mamy 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1031/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17:46

NBA. Gwiazda Minnesoty Timberwolves, Karl-Anthony Towns został kolejnym sportowcem dotkniętym przez chorobę Covid-19. Tym razem nie chodzi o samego zawodnika, a o jego matkę, która po złapaniu choroby zapadła w śpiączkę.

17:35

  • Zarówno pracownicy Urzędów Pocztowych, a więc tych związanych z bezpośrednią obsługą klientów czyli asystentów na okienkach, jak i służba doręczeń, czyli listonosze wykonują swoje obowiązki z dużym zaangażowaniem- tłumaczy w rozmowie z AIP Marek Borowicz, dyrektor Regionu Sieci Warszawa-Miasto z Poczty Polskiej. Cała rozmowa TUTAJ

17:23

Wicepremier Hiszpanii Carmen Calvo zakażona koronawirusem.

16:45

Na konferencji prasowej ministrowie rozwoju, pracy i finansów oraz szefowa ZUS i prezes Polskiego Funduszu Rozwoju przedstawili uzgodnione przez rząd szczegóły Tarczy Antykryzysowej.

16:45

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiedział na przyszły tydzień dodatkowe posiedzenie wyższej izby parlamentu. Senat zajmie się wtedy Tarczą Antykryzysową, którą ma przyjąć w piątek Sejm.

16:45

Minister rozwoju Jadwigi Emilewicz: Dziś, na roboczym spotkaniu członków rządu, omówiliśmy wszystkie elementy Tarczy Antykryzysowej. Wszystkie elementy legislacyjne zostały przez nas zatwierdzone – mówiła Emilewicz.– Jeszcze dzisiaj, do końca dnia przyjmiemy projekty ustaw, jutro rano będziemy konsultować je klubami opozycyjnymi – dodała.

16:42

Minister rozwoju Jadwigi Emilewicz: Jesteśmy gotowi na trzy miesiące. Jeśli sytuacja będzie się przedłużać, rozszerzymy wachlarz pomocy.

16:40

Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju: Agencja Rozwoju Przemysłu przygotowała dla branży transportowej możliwość finansowania leasingu.

16:39

Minister rozwoju Jadwigi Emilewicz: Każda firma, nie tylko mała, będzie mogła skorzystać ze wsparcia państwa.

16:33

Prezes ZUS Gertruda Uścińska: Również samozatrudnieni prowadzący działalność gospodarcza mogą przesunąć płatności na ZUS pod warunkiem, że przychód nie przekroczy trzykrotności średniej płacy.

16:31

Prezes ZUS Gertruda Uścińska: W mikrofirmach, zatrudniających do 9 ubezpieczonych pracowników, można przesunąć płatności dla ZUS o 3 miesiące.

16:30

Prezes ZUS Gertruda Uścińska: W obecnych przepisach są już możliwości odroczenia, rozłożenia na raty lub umorzenia zobowiązań wobec ZUS. Wniosek to jedna strona.

16:24

Minister finansów Tadeusz Kościński: Przedsiębiorstw będą mogły wnioskować do urzędów skarbowych o przesunięcie lub nawet umorzenie zobowiązań podatkowych.

16:20

Minister pracy, rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg: Proponujemy elastyczne podejście do czasu pracy. Pracodawca może obniżyć płace o 20% i czas pracy pracownikowi, jednak nie mniej niż do pół etatu. Państwo i pracodawca biorą na siebie koszty po połowie tego obniżonego wynagrodzenia. Państwo dopłaci jednak nie więcej niż 40 proc. przeciętnego wynagrodzenia, czyli ponad 2,5 tys. zl. Będzie to trwało 3 miesiące, warunkiem będzie to, że przez kolejne miesiące pracownik będzie pracował. Pracodawca oceni sytuację, zobaczy, czy w niektórych wydziałach nie musi zastosować na przykład przestoju ekonomicznego. Wtedy też jest przewidziane wsparcie dla pracodawców.

16:15

Minister rozwoju Jadwigi Emilewicz: Dostarczymy instrumentów, które pozwolą zatrzymać pracowników w miejscach pracy. Mamy instrumenty, które pozwolą przetrwać firmom. Mamy na to środki finansowe. Chcemy hamować wirusa, a nie gospodarkę.

16:15

Zaczyna się konferencja minister rozwoju Jadwigi Emilewicz nt. Tarczy Antykryzysowej.

15:58

Premier Mateusz Morawiecki w filmie zamieszczonym w social mediach: "Musimy walczyć o naszą gospodarkę"

15:38

Koniec ze zdalnym powtarzaniem materiału. Od środy, 25 marca, nauczyciele mają już realizować z młodzieżą zdalnie podstawę programową. Obowiązkowo. Efekt tego jest taki, że od rana zaczęły padać, prawdopodobnie z przeciążenia, dzienniki elektroniczne - donoszą w Internecie nauczyciele. "Nie mogę wejść na Librusa, od godziny przeciążone!!!" - alarmuje na Facebooku jedna z nauczycielek. Problem jest także z platformą Vulcan. Przeczytaj więcej

15:36

  • Śledziłam wydarzenia w środowisku lekkoatletycznym. Widziałam, że wszyscy uciekają, że się zaczyna robić bardzo poważnie. W przekonaniu utwierdziło mnie też odwołanie piłkarskiego Euro - podkreśla Anita Włodarczyk po przełożeniu igrzysk olimpijskich w Tokio na 2021 rok. Całość dostępna tutaj.

15:27

Koronawirus groźniejszy niż terroryzm. W przeszłości nawet ataki terrorystów, międzynarodowe bojkoty czy rasistowska polityka nazistowskich Niemiec nie zatrzymały igrzysk olimpijskich. Udało się to wirusowi COVID-19. Decyzja o przełożeniu imprezy na 2021 rok została jednak przyjęta w świecie sportu z dużą ulgą. Więcej informacji w linku.

15:13

W ciągu doby przebadano ponad 3,3 tys. próbek na obecność koronawirusa - informuje ministerstwo zdrowia.

15:03

Zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa edukacji od dziś do 11 kwietnia uczniów w naszym kraju obowiązuje nauczanie zdalne. Pojawiają się jednak informacje o kłopotach z działaniem elektronicznych dzienników, które prawdopodobnie nie wytrzymują zwiększonej liczby użytkowników

15:00

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła sms-y do Polaków z informacjami o nowych ograniczeniach dotyczacych poruszania się.

14:50

Wniosek o czasowy zakaz wjazdu turystów na Mierzeję Wiślanej złożył do wojewody pomorskiego burmistrz Krynicy Morskiej. Jest to związane z rosnącą liczbą ludzi przyjeżdżających do miasta w celach rekreacyjnych.

Czytaj więcej tutaj

14:43

Jutro zostanie zamknięte słynne molo w Sopocie. Decyzje podjęły władze miasta.

14:43

Ministerstwo zdrowia ostrzega przed oszustami, którzy wysyłają sms-y dotyczące rzekomych obowiązkowych szczepień na koronawirusa i nakłaniających do płatności. "Prosimy nie klikać w przesłane linki!" - zaleca ministerstwo zdrowia.

14:29

Zamknięcie polskich granic dla obcokrajowców zostało przedłużone do 13 kwietnia - poinformował na konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

"Zaostrzyliśmy ograniczenia dla Polaków pracujących po drugiej stronie granicy. Mają dwa dni, by ustabilizować swoją sytuację zawodową. Po tym okresie, jeśli przekroczą granicę z powrotem do Polski, zostaną poddani 14-dniowej kwarantannie. Tylko do piątku mogą tę granicę swobodnie przekraczać" - dodał szef MSWiA.
Funkcjonariusze policji mają skupić się na pilnowaniu ograniczenia zgromadzeń do dwóch osób i limitowania liczby pasażerów w środach transportu publicznego do połowy miejsc siedzących
Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk poinformował, że zalecił ostrzejsze działania wobec osób młodych, które gromadzą się w większych grupach.

14:29

Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga: obowiązek przejścia 14-dniowej kwarantanny po przekroczeniu naszej granicy nie obowiązuje kierowców ciężarówek, które przewożą towary.

14:27

Szef MSWiA Mariusz Kamiński: Poruszanie się samochodami osobowymi nie jest zabronione. Ograniczenie liczby pasażerów dotyczy transportu zbiorowego. Będziemy monitorować tę sprawę i wyciągać wnioski.

14:22

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk: Według ministerstwa cyfryzacji do 90 tys. osób w kwarantannie skierowano informacje o aplikacji, która umożliwia kontrolowanie tych osób. 20 tys. spośród nich już zainstalowało tę aplikację. 15 tys. już wykonuje zadania, które potwierdzają przestrzeganie kwarantanny. Jak mówil szef MSWiA, spośród 103 tys. osób objętych kwarantanną, tylko 380 osób ją złamało, to poniżej jednego procenta. Będziemy karać osoby łamiące te ograniczenia.

14:18

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk: Chcę, by w sytuacjach "dwa plus" (więcej niż dwie osoby przebywające razem - red.) prowadzone będą działania informacyjne . Zaleciłem ostrzejsze działania i represje wobec osób młodych, które bez powodu gromadzą się w większych grupach, co według ekspertów stwarza zagrożenie dla zdrowia. Zaleciłem też, żeby komendy różnych szczebli kontaktowały się z władzami samorządowymi i uświadamiały, że kierowcy środków transportu zbiorowego muszą pilnować ograniczeń w liczbie pasażerów.

14:12

Szef MSWiA Mariusz Kamiński: Priorytetem dla funkcjonariuszy będzie pilnowanie przestrzegania nowych ograniczeń: zakazu zgromadzeń powyżej dwóch osób i przebywania w środkach komunikacji zbiorowej nie więcej osób niż połowa miejsc siedzących.

14:05

Szef MSWiA Mariusz Kamiński: Tylko 380 przypadków łamania kwarantanny. Dyscyplina społeczna jest na bardzo wysokim poziomie.

14:05

Szef MSWiA Mariusz Kamiński: Przedłużamy zamknięcie naszych granic. Do 13 kwietnia granice Polski będą zamknięte dla obcokrajowców. Ograniczenie nie dotyczy oczywiście transportu towarów.

14:00

W związku z wprowadzeniem działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się epidemii wirusa SARS-CoV-2 z dniem 26.03.2020 r. cały obszar Kampinoskiego Parku Narodowego zostaje zamknięty.

13:48

Jarosław Gowin zaapelował do firm telekomunikacyjnych o udostępnienie darmowych pakietów internetowych studentom i doktorantom. Prośba ma związek z epidemią koronawirusa w Polsce. Zdaniem wicepremiera i ministra nauki, każdy powinien mieć równy dostęp do nauki zdalnej. Więcej informacji tutaj.

13:48

UOKiK proponuje zmniejszenie o połowę kosztów kredytów konsumenckich i pożyczek.

13:39

Prezydent Andrzej Duda: Przygotowano przepisy które mają chronić miejsca pracy. Jednocześnie apelował o przestrzeganie nowych restrykcji.

13:38

Trwa briefing prasowy prezydenta Andrzeja Dudy

13:33

Mamy 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

13:18

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak uczestniczył w roboczym spotkaniu Rady Ministrów pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego.

13:09

Koronawirus osłabia demokrację - taką tezę wysnuła w swoim poniedziałkowym wydaniu niemiecka prasa. Dziennikarze "Suddeutsche Zeitung" zwrócili uwagę na kraje, w których pandemia COVID-19 może doprowadzić do osłabienia praworządności i umocnienia władzy autorytarnej. Koronnym przykładem w artykule są Węgry i "królestwo Orbana", ale autorzy przeanalizowali także sytuację w Polsce, Izraelu i Wielkiej Brytanii. Więcej informacji tutaj.

13:07

W niemieckim mieście Hanau wprowadzono zakaz nadmiernych zakupów. Pandemia koronawirusa zmieniła zwyczaje konsumenckie społeczeństwa do tego stopnia, że władze miasta postanowiły przedsięwziąć konkretne kroki. Odtąd towary będą sprzedawane tylko w ilościach rozsądnych, odpowiadających prawdziwemu zapotrzebowaniu gospodarstwa domowego.

13:04

Z powodu pandemii koronawirusa prezydent Krakowa Jacek Majchrowski polecił urzędnikom, by wstrzymali się z ogłaszaniem przetargów. To oznacza, że na razie miasto nie będzie podpisywać umów na nowe inwestycje. Więcej przeczytasz TUTAJ!

12:52

Pep Guardiola i Leo Messi przekazali po milionie euro na walkę z pandemią. Cristiano Ronaldo sfinansował szpitale

12:47

Archidiecezja poznańska poinformowała, że najpewniej uroczystości pierwszej komunii świętej w tym roku zostaną przełożone. Treść dostępna TUTAJ.

12:38

Mimo trudnej dziś dla branży turystycznej sytuacji, jestem optymistą i mam nadzieję, że latem turystyka ruszy, najszybciej krajowa- mówi Andrzej Gut-Mostowy.

12:34

Niedługo państwa UE zostaną uzbrojone w maseczki ochronne, rękawiczki, gogle, kombinezony oraz inne osłony twarzy. Oferty sprzedaży sprzętu ochrony pojawiły się na zorganizowanym przez Unię przetargu. Dostawy mają być nawet większe niż złożone przez państwa zapotrzebowanie. Polska jednak nie skorzysta z ofert, ponieważ…spóźniła się na przetarg.

12:10

Sejm: W czwartek posłowie mają przyjechać do Warszawy na posiedzenie Sejmu. Ze względu na koronawirusa debata i głosowanie ws. zmian w regulaminie Sejmu mają odbywać się jednocześnie w kilku salach parlamentu. Z kolei w piątek odbędzie się już zdalne posiedzenie - posłowie mają wtedy przegłosować tzw. tarczę antykryzysową. Więcej przeczytasz tutaj!

12:06

Do dramatycznych wydarzeń minionej nocy doszło na podlegnickim odcinku autostrady A4. Ranny został ratownik medyczny. Otrzymał osiem ciosów nożem w klatkę piersiową.

12:04

Tarcza Antykryzysowa zostanie uzupełniona o przepisy bezwarunkowo zwalniające ze składek na ZUS wszystkie mikrofirmy czyli przedsiębiorstwa zatrudniające do dziewięciu osób. Także całkowicie ze składek ZUS mają być zwolnieni przez najbliższe miesiące samozatrudnieni.

11:54

Rynki szukają powodu do optymizmu. Po wzrostach na Wall Street wiosna dziś na wszystkich parkietach europejskich.

11:50

Czy można jeździć na rowerze, kiedy szaleje koronawirus? Co oznacza zakaz wychodzenia z domu? Czy można spacerować lub biegać? Wyjaśniamy!

11:44

Brytyjskie i amerykańskie media podają informacje o zakażeniu kornawirusem księcia Karola, syna królowej Elżbiety II

11:40

Znacznik kwarantanny w EWUŚ został uruchomiony. Przy nazwisku pacjenta pojawia się dopisek KW z terminem końca kwarantanny. Czemu ma służyć znacznik?

11:33

  • Co do zasady pozytywnie oceniamy kierunki wsparcia, które zostały przewidziane w projekcie Tarczy Antykryzysowej. Jednocześnie mamy wiele zastrzeżeń do konkretnych elementów tego projektu- tłumaczy w rozmowie z AIP Jakub Bińkowski, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Tarcza antykryzysowa. „Pozytywnie oceniamy kierunki wsparcia ale mamy wiele zastrzeżeń do konkretnych elementów”

11:19

W piątek ma odbyć się posiedzenie Sejmu, posłowie mają głosować zdalnie. Pojawiły się już pierwsze problemy techniczne. "Właśnie otrzymałem login i hasło do posiedzenia Sejmu. Tak właśnie rządzący chcą profesjonalnie zapewnić bezpieczeństwo obrad" - napisał na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

11:00

Znów wzrosła liczba ofiar koronawirusa we Włoszech. Na szczęście zakażeń jest mniej. O sytuacji we Włoszech przeczytasz TUTAJ

10:39

Dokładnie trzy tygodnie temu w Polsce wykryto pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa. Mężczyzna wrócił z Niemiec, przebywał w szpitalu w Zielonej Górze, jest już zdrowy

09:36

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia wysłało apel do dostawców oprogramowania aptecznego o pilne wdrożenie obsługi ograniczenia czasowej oraz ilościowej sprzedaży leków. Informację tę przekazał portal dla farmaceutów Mgr.farm. W komunikacie podano, że apel jest konsekwencją specustawy koronawirusowej, która dała Ministrowi Zdrowia możliwość wprowadzenia ograniczeń. Czy leki będą reglamentowane?

08:57

26 nowych zakażeń koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego. W szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 927, 12 osób zmarło.

08:37

W nocy zmarło dwóch pacjentów szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Jeden z nich trafił do szpitala we wtorek wieczorem. Miał objawy koronawirusa, ale dopiero czekał na wyniki badań. Drugi był w szpitalu od kilku dni, badania już potwierdziły zakażenie. Na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej szpitala przy Koszarowej nadal jest trzech pacjentów. W nocy trafił tam chirurg ze szpitala. Jego stan ostatnio pogorszył się.

08:32

IBRiS: Ponad 72 proc. Polaków nie chce, aby wybory odbyły się zgodnie z planem, czyli 10 maja 2020 roku.

08:25

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Śląskim w Cieszynie został zamknięty. Dwaj pracownicy cieszyńskiego SOR są zakażeni koronawirusem. O szczegółach przeczytasz na dziennikzachodni.pl

08:22

CBOS: Poprawiły się notowania NFZ.

08:00

Prezydent USA Donald Trump w wywiadzie dla telewizji Fox News stwierdził, że bieżące zakazy nakładane na społeczeństwo są gorsze od samego koronawirusa. - Więcej ludzi umrze, jeśli pozwolimy na kontynuację ograniczeń. Musimy wrócić do pracy - oznajmił ubiegający się o reelekcję Trump. Kwarantanna gorsza od wirusa?

07:50

Pacjenci chorzy na nowotwory obawiają się, że ich leczenie zostanie przerwane z powodu epidemii koronawirusa. Pytają, czy zostanie im podana kolejna chemia, czy odbędą się zaplanowane operacje. Na razie szpitale wprowadzają ograniczenia w planowych przyjęciach, ale zapewniają jednocześnie, że właśnie pacjenci z obniżoną odpornością są teraz objęci szczególną opieką. O problemach pacjentów zmagających się z rakiem przeczytasz na gazetakrakowska.pl

07:46

Zostań w domu - przypomina Ministerstwo Zdrowia.

07:35

Rzecznik rządu Piotr Müller w TVN24: Nie spodziewajmy się, że teraz każdy będzie legitymowany na ulicy i pytany, czy idzie do pracy czy nie. Wierzymy w odpowiedzialność Polaków, liczymy na samodyscyplinę obywateli. Te przepisy są wprowadzone nie dlatego, żeby kogoś karać, ale, żeby podjąć wspólną odpowiedzialność. Zagrożenie jest niwelowane jeśli nie będziemy gromadzić się i zachowywać odpowiednią odległość.

07:15

Papież Franciszek zaapelował do wiernych na całym świecie o modlitwę Ojcze Nasz w intencji ustania pandemii. W Polsce ma ona odbyć się o godz. 12.

07:00

Biedronka wprowadza przerwy w pracy sklepów. Dyskonty będą nieczynne przez godzinę - przerwa techniczna potrwa od 13.30 do 14.30. Dzięki przerwie możliwa będzie bezpieczna wymiana pracowników, którzy pracują na dwie zmiany - czytamy na Wirtualnemedia.pl. Od kilkunastu dni Biedronki mają skrócone godziny otwarcia (8-20).

06:49

Od dziś obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia, którego celem jest zmuszenie obywateli do pozostawania w domach. Ma to zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się wirusa, a przez to chronić najsłabszych. Czy mogę wyjść do sklepu? Czy mogę wyjść na spacer? Czy mogę jechać do pracy? - na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule

06:40

Od środy szkoły mają obowiązek prowadzenia zdalnej nauki. Nauczyciele mają realizować podstawę programową, weryfikować zdobytą wiedzę i stawiać uczniom oceny. Ministerstwa Edukacji zmieniło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych

06:20

Większość Polaków bardzo dobrze ocenia ograniczenia wprowadzone przez władze w związku z epidemią koronawirusa - wynika z sondażu United Surveys przeprowadzonego na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. I tak np. zamknięcie szkół i przedszkoli zdecydowanie dobrze ocenia 76 proc. ankietowanych, raczej dobrze - 17,5 proc. Zdecydowanie źle tę decyzję ocenia tylko 8 proc. respondentów. Ograniczenie działalności handlowej (m.in. zamknięcie galerii handlowych) zdecydowanie popiera 64,7 proc. pytanych, a 23,6 proc. uważa, że to "raczej dobrze". Co drugi pytany poparłby zamknięcie szkół do czerwca, dalsze zamknięcie sklepów czy blokadę kolei, gdyby miało to okazać się skuteczne w walce z koronawirusem.

06:05

ZOBACZ, co działo się w środę 24.03.2020 w Polsce i na świecie w związku z pandemią koronawirusa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl