Koronawirus w Polsce i na świecie. Ponad 15 tys. zakażonych. Zmarło 755 osób. Raport na żywo minuta po minucie [7.05.2020]

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Koronawirus w Polsce i na świecie. Ponad 15 tys. zakażonych. Zmarło 755 osób. Raport na żywo minuta po minucie [7.05.2020]
Koronawirus w Polsce i na świecie. Ponad 15 tys. zakażonych. Zmarło 755 osób. Raport na żywo minuta po minucie [7.05.2020] Przemyslaw Swiderski
Raport minuta po minucie, 7 maja 2020. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 15 047 osób. 755 osób zmarło z powodu COVID-19. Wyborów prezydenckich 10 maja nie będzie. Nowe wybory prezydenckie w formie korespondencyjnej mogą się odbyć w lipcu lub sierpniu.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 7 maja 2020

 • Zakażonych 4 886 154
  + 33 480
 • Zmarło 105 194
  + 33
 • Szczepienia 51 564 403
  + 19 509
Zakażenia w regionach:
 • 1. śląskie:+5 502
 • 2. mazowieckie:+4 978
 • 3. dolnośląskie:+3 363
 • 4. pomorskie:+3 226
 • 5. małopolskie:+2 540...więcej
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

21:44

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała oficjalnie, że 10 maja nie mogą się odbyć wybory prezydenckie. - Obowiązująca regulacja prawna pozbawiła Państwową Komisję Wyborczą instrumentów koniecznych do wykonywania jej obowiązków. W związku z powyższym Państwowa Komisja Wyborcza, informuje wyborców, komitety wyborcze, kandydatów, administrację wyborczą oraz jednostki samorządu terytorialnego, że głosowanie w dniu 10 maja 2020 r. nie może się odbyć. - informuje PKW w komunikacie.

21:36

Członek osobistego personelu prezydenta Donalda Trumpa jest zakażony korononawirusem - informuje CNN. Mężczyzna to wojskowy, członek marynarki wojennej USA. Test na obecność wirusa okazał się pozytywny. CNN określa jego funkcje jako "valet", czyli kamerdyner. Osoby sprawujące tę funkcje w Białym Domu odpowiadają nie tylko za serwowanie jedzenia i picia, ale również często są zaufanymi ludźmi prezydenta, podróżują razem z nim. Informacje CNN potwierdziło biuro prasowe prezydenta USA.

21:16

10 miliardów złotych w niecały tydzień od uruchomienia Tarczy Finansowej PFR popłynęło w formie subwencji do 50 tysięcy firm, zatrudniających ponad 500 tysięcy pracowników - poinformował premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

20:38

Norwegia rozpoczyna łagodzenie ograniczeń. Grupy do 20 osób będą mogły spotykać prywatnie, zachowując dystans 1 metra. W poniedziałek uczniowie wrócą do szkół. 1 czerwca otwarte zostaną bary i parki rozrywki (z zachowaniem społecznego dystansu). Rozgrywki piłki nożnej ruszą 16 czerwca.

19:17

Polacy w niedzielę nie wybiorą prezydenta, ale formalnie głosowanie się odbędzie. To oznacza, że w najbliższy weekend powinna obowiązywać cisza wyborcza.

18:57

Szpital nie przyjął ofiary wypadku, bo bał się koronawirusa? 64-letnia kobieta zmarła na stole operacyjnym w innym szpitalu we Wrocławiu. Nieoficjalnie: wykrwawiła się na śmierć. - Trwa wyjaśnianie sprawy – mówi rzecznik dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego Michał Nowakowski.

18:37

W Warszawie trwa protest przedsiębiorców zorganizowany przez kandydata na prezydenta Pawła Tanajno. Demonstranci są teraz przed kancelarią premiera. Zebranych legitymuje policja. Protestujący domagają się m.in. odmrożenia gospodarki. Wcześniej uczestnicy protestu w samochodach zablokowali rondo Dmowskiego w centrum Warszawy.

18:25

Według prezydenta Trumpa epidemia koronawirusa uderzyła w Amerykę mocniej niż Japończycy w Pearl Harbor w drugiej wojnie światowej lub ataki terrorystów z 11 września dwie dekady temu. Administracja Donalda Trumpa rozważa podjęcie kroków przeciwko Chinom w związku z utajnianiem przez Pekin wybuchu epidemii w Wuhan, co miało doprowadzić do rozprzestrzenienia się zarazy na cały świat.

18:09

Po okresie zawieszenia z powodu epidemii, Bundesliga wraca na boisko. Lewandowski zagra już za tydzień. 16 maja rozgrywki Bundesligi wracają na dobre - tak poinformował w Christian Seifer, prezes DFL (Deutsche Fußball Liga).

17:42

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła dziś do 15 047 osób. Z powodu zakażenia od początku epidemii zmarło 755 osób.

17:38

Jest 166 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Z powodu zakażenia zmarło kolejne 18 osób.

17:22

Prezydenckie wybory korespondencyjne się odbędą. Tylko nie wiadomo, kiedy i na jakich zasadach. Na razie zarówno obóz rządzący jaki i opozycja ogłosili zwycięstwo. O co w tym wszystkim chodzi?

16:53

Psychologowie z Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadzili ankietę dot. zdrowia psychicznego w czasie pandemii koronawirusa 75 proc. ankietowanych oceniło epidemię jako stresujące wydarzenie. 66,3 proc. zadeklarowało, że pracuje zdalnie. Sytuacja zawodowa okazała się głównym stresorem.

16:46

Ukraina: Rada Najwyższa przegłosowała ustawę o masowym przeprowadzaniu w kraju testów na obecność koronawirusa w organizmie. Zgodnie jej zapisami badania będą obowiązkowe dla osób, które zwrócą się do lekarza z objawami COVID-19 i tych, którzy się z nimi kontaktowali. Przewidziano również regularne masowe badanie pod kątem obecności koronawirusa wśród pracowników medycznych oraz innych osób pracujących w placówkach służby zdrowia i służb mundurowych pomagającym w walce z pandemią.

16:39

16:31

Szwecja: Liczba zgonów na koronawirusa wzrosła w ciągu doby o 99 - do 3040. Spada liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii oraz zakażeń w domach opieki - poinformował w czwartek Urząd Zdrowia Publicznego. Dzienny uśredniony bilans ofiar śmiertelnych w związku z Covid-19 utrzymuje się na stałym wysokim poziomie ponad 70.

16:19

Sportowy24.pl: Jeśli przez koronawirusa do końca przyszłego sezonu mecze w Premier League będą odbywały się bez publiczności, angielskim klubom może przejść koło nosa aż jeden miliard euro. Najwięcej Manchesterowi United - 159 mln euro. W Polsce puste trybuny najbardziej odczuje Legia Warszawa. Według szacunków na danych z 2018 r., to 36 mln zł, czyli "tylko" 7,9 mln euro.

Czytaj więcej

16:03

MEN dziękuje wolontariuszom Europejskiego Funduszu Solidarności

15:50

Wietnam: W ciągu doby potwierdzono 17 nowych przypadków zakażeń. Wszystkie dotyczyły osób, które powróciły do kraju z miejsc, gdzie panuje epidemia koronwirusa. W Wietnamie odnotowano dotąd zaledwie 288 zakażeń i nie stwierdzono ofiar śmiertelnych choroby. Prawie 21 tysięcy osób poddano kwarantannie.

15:42

Sportowy24.pl: Maski i maseczki ochronne. Jakie są rodzaje? Jakie wybrać na co dzień i do uprawiania sportu? Do tej pory maska była traktowana przez część biegaczy jedynie jako wspomagający gadżet w warunkach dużego miejskiego smogu. Teraz jednak, gdy w związku z pandemią koronawirusa maseczki stają się obowiązkowe i każdy wychodzący z domu musi je nakładać, także biegacze, kolarze, pasjonaci nordic walking i inne osoby uprawiające sport mają obowiązek używać ich do aktywności na wolnym powietrzu. Jaką maseczkę wybrać, jakie są ich rodzaje i które mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc? Staramy się podpowiedzieć, jak poruszać się w gąszczu ich rodzajów, nazw i symboli. Od 16 kwietnia za brak maseczki lub innej formy zakrycia ust i nosa można dostać mandat!

15:31

W Holandii na koronawirusa zmarły kolejne 84 osoby, stwierdzono też 455 nowych zakażeń koronawirusem - podał Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). Łącznie epidemia pochłonęła w kraju 5 288 ofiary śmiertelne. Koronawirusa w Holandii stwierdzono łącznie u 41 774 osób.

15:24

15:14

Belgia: 538 pacjentów przebywa obecnie w szpitalach na oddziałach intensywnej terapii - podało belgijskie centrum kryzysowe. To o 116 mniej niż w środę. W szpitalach z powodu choroby koronwirusa przebywa łącznie 2 688 pacjentów. Jak dotąd z powodu koronawirusa zmarło w Belgii 8 415 osób. Potwierdzono 639 nowych przypadków, co daje w sumie 51 420 w tym kraju od początku pandemii.

15:05

Sportowy24.pl: Z radością informujemy, że wyniki badań pogłębionych u osób, które zostały na nie wytypowane po przeprowadzeniu poniedziałkowych testów w naszym klubie, w komplecie dały rezultat ujemny - czytamy na stronie klubowej beniaminka PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź. - Oznacza to, że w zaplanowanych na dzisiaj zajęciach wezmą udział wszyscy zawodnicy będący w kadrze pierwszego zespołu.

Zobacz więcej

14:53

U czterech kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu wykryto koronawirusa. Władze seminarium poinformowały, że badania przeprowadzono po tym, gdy wrócili oni po 1,5 miesięcznej przerwie ze swoich domów. Sanepid zarządził kwarantannę, a w przyszłym tygodniu w seminarium planowane są kolejne testy diagnostyczne.

14:42

Państwowa Inspekcja Pracy opublikowała komunikat skierowany do pracodawców, przedsiębiorców i innych osób, które organizują pracę innym. Znajdują się w nim zalecenia dotyczące bezpiecznego wznawiania działalności gospodarczej i powrotu do normalnego funkcjonowania zakładu pracy. O co powinien zadbać pracodawca, by powrót do pracy był bezpieczny dla pracowników, kiedy pandemia koronawirusa jeszcze nie wygasła?

14:30

14:17

Stany Zjednoczone są w trudnej sytuacji - za nami druga doba, podczas której liczba ofiar koronawirusa wyniosła ponad dwa tysiące osób. Wciąż rośnie także liczba pacjentów, u których wykryto COVID-19. Jak podaje Uniwsytet Johnsa Hopkinsa, w USA od początku trwania epidemii zmarło ponad 73 tys. osób.

14:08

Od 18 maja, po dwóch miesiącach przerwy, we Włoszech odprawiane będą w kościołach msze święte z udziałem wiernych. Porozumienie w tej sprawie zawarł rząd z Konferencją Episkopatu.

14:00

W Europie liczba nowych potwierdzonych zakażeń maleje, większość krajów osiągnęła istotne postępy w walce z COVID. Wskaźnik nowych zakażeń jest ponad dwukrotnie niższy w porównaniu do danych dla całego świata - 1 vs 2,2 proc. wzrostu w stosunku do łącznej liczby zdiagnozowanych przypadków. - W perspektywie globalnej koronawirus nadal dysponuje paliwem do dynamicznego rozwoju. Na świecie dziennie potwierdza się około 80 tys. nowych infekcji, co stanowi 2,2 proc. wzrostu w stosunku do łącznej liczby zdiagnozowanych przypadków (w Ameryce Południowej wskaźnik ten wynosi aż 5,5 pro.) - mówi Mariusz Gromada, matematyk i statystyk, dyrektor Departamentu Customer Intelligence w Banku Millennium.

Zobacz więcej

13:48

Liczba zgonów w Europie spowodowanych koronawirusem przekroczyła dziś 150 tysięcy.

13:39

13:17

Pandemia koronawirusa i społeczna izolacja przyczyniła się do rozwoju handlu internetowego w Polsce. Coraz więcej osób przez sieć kupuje już nie tylko ubrania czy sprzęt AGD, ale także produkty spożywcze oraz kosmetyczno-chemiczne. Tym samym, kurierzy mają ręce pełne roboty – Obserwujemy rosnącą z dnia na dzień liczbę przesyłek. Skala jest porównywalna do wyników grudniowych – zdradzają przedstawiciele firm kurierskich.

13:04

 • Władze Chin popierają Światową Organizację Zdrowia (WHO) w próbach ustalenia źródła pandemii COVID-19, jednak sprzeciwiają się USA i innym krajom, które chcą pandemię upolitycznić, by atakować Pekin – powiedziała rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying. Zarzuciła także kłamstwo sekretarzowi stanu USA Mike’owi Pompeo, który twierdził, że istnieją "znaczące dowody" na to, iż koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhanie. Odrzuciła także zarzuty USA, że Chiny ukrywały pandemię przed światem w jej początkowym stadium.

12:12

Przedsiębiorcy najczęściej narzekają na niejasną interpretację przepisów oraz brak możliwości uzyskania szczegółowych informacji dotyczących uzyskania pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej. Ponad połowa firm postuluje umożliwienie przedsiębiorcom swobodnego dysponowania środkami zgromadzonymi na kontach VAT.

Zobacz więcej

12:05

11:53

W obecnej sytuacji gospodarczej, związanej z pandemią koronawirusa, wstępny wynik ósmej edycji programu jest niezwykle optymistyczny. 1 640 – o tyle może powiększyć się wkrótce pula tanich mieszkań na wynajem. W ósmej edycji programu społecznego budownictwa czynszowego złożono 21 wniosków. Wartość tych inwestycji wyniesie ok. 553 mln złotych, w tym ok. 321 mln złotych będzie pochodziło z kredytu oferowanego na preferencyjnych warunkach przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Wnioski będą teraz podlegać ocenie przez bank.

Czytaj więcej

11:45

Hiszpania: W ciągu ostatniej doby zmarło 213 osób zakażonych koronawirusem oraz wykryto 1122 nowe infekcje - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Dzień wcześniej zmarły 244 osoby i potwierdzono 996 zakażeń.

11:38

Hot16Challenge od kilku dni króluje w mediach społecznościowych. Na Youtubie i Facebooku pojawią się kolejne nagrania opatrzone tym hasłem. Na czym polega hot 16 challenge i kto dołączył do akcji? Cel jest szczytny - zebranie miliona złotych na walkę z koronawirusem.

11:32

Filipiny: Resort zdrowia poinformował o 339 nowych zakażeniach koronawirusem, a także kolejnych 27 ofiarach śmiertelnych wirusa.

11:29

11:20

 • Pandemia wywróciła nasze festiwalowe życie do góry nogami, ale nie poddajemy się i przyjmujemy to korona-wyzwanie! Cieszanów Rock Festiwal 2020 przechodzi do sieci! Załóżmy festiwalowe koszulki, rozbijmy namioty w ogródkach i pokażmy internetom siłę #cieszanuje! – mówią organizatorzy jednej z największych imprez rockowych w kraju.

Czytaj więcej

11:13

W Rosji w ciągu ostatniej doby wykryto 11 231 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To o 672 więcej niż dzień wcześniej - podał sztab rządowy. Zmarło 88 osób, o dwie więcej niż poprzedniego dnia. Łączna liczba zakażeń w Rosji sięgnęła tym samym 177 160. Łączna liczba zgonów wynosi 1625.

10:45

KE szacuje, że PKB Polski w 2020 spadnie o 4,3 proc., a w 2021 wzrośnie o 4,1 proc.

10:35

Wypłaty dla przedsiębiorców z Mazowieckiego są realizowane.

10:25

Świat musi się przygotować na drugą i trzecią falę pandemii koronawirusa. Dopóki populacja nie nabędzie dostatecznej odporności, kolejne nawroty epidemii są nieuniknione - takie wnioski płyną z badań ekspertów z niemieckiego Instytutu Roberta Kocha. Profesor Lothar Wieler, dyrektor Instytutu stwierdził, że druga fala zakażeń jest niemal pewna, podkreślając że większość badaczy w tej dziedzinie podziela tą opinię: To jest pandemia, a podczas pandemii ten wirus pozostanie na liście naszych problemów, dopóki 60-70% populacji nie nabędzie odporności. Stąd możemy być pewni, że będzie druga fala zachorowań.

10:08

Przez pandemię koronawirusa może braknąć rąk do pracy przy zbiorach truskawek oraz innych owoców, a także warzyw. Co roku, do sezonowych zbiorów owoców do Polski przyjeżdżało niemal 500 tysięcy osób. Dużą część z nich stanowili Ukraińcy, którzy w obliczu pandemii koronawirusa mają problem m.in. z uzyskaniem wizy pracowniczej. Jak te kłopoty przełożą się na ceny truskawek i innych owoców oraz warzyw?

10:05

Mamy 158 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

10:03

Sejm w czwartek przed godz. 10 odrzucił uchwałę Senatu, wnioskującą o odrzucenie ustawy dot. głosowania korespondencyjnego, co oznacza, że ustawa została przyjęta. Za jej przyjęciem głosowała cała Zjednoczona Prawica, w tym Porozumienie Jarosława Gowina. Przeczytaj więcej.

10:00

Sejm stosunkiem głosów 236 do 213, przy 11 głosach wstrzymujących odrzucił uchwałę Senatu w sprawie ustawy dotyczącej głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020 r. Teraz ustawa trafi do Prezydenta.

09:25

Ministerstwo Zdrowia informuje o 4862 osobach, które wygrały walkę z koronawirusem.

09:07

Wczoraj wypracowaliśmy rozwiązanie, które jest dobre dla Polski, które gwarantuje bezpieczne, w pełni demokratyczne, transparentne wybory - ocenił w czwartek Jarosław Gowin, lider Porozumienia. - Termin nowych wyborów zostanie ogłoszony przez marszałek Sejmu zaraz po decyzji Sądu Najwyższego o nieważności niedzielnych wyborów - zapowiedział Gowin.

08:47

Jarosław Gowin w Sejmie: Termin nowych wyborów prezydenckich zostanie ogłoszony przez marszałek Sejmu zaraz po decyzji Sądu Najwyższego o nieważności niedzielnych wyborów, które się nie odbędą.

07:58

USA: Minionej doby zmarły 2073 osoby zakażone koronawirusem. Od początku epidemii zmarło już 73 095 Amerykanów. Koronawirusa potwierdzono u ponad 1 mln 228 tys. osób.

07:50

Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes PSL) w Polsat News: To jest wstyd w jakiej sytuacji znalazła się Polska. To jest wstyd, co zrobili. Nie podejmują roztropnych decyzji, nie wprowadzając stanu klęski żywiołowej. Lepiej, że wybory odbędą się w bezpieczniejszym terminie, ale sposób załatwienia tej sprawy jest daleko idącą ekwilibrystyką. (...) Nasze państwo znajduje się w ruinie organizacyjnej.

07:40

O godz. 9 mają rozpocząć się sejmowe głosowania. Parlamentarna większość ma odrzucić weto Senatu do ustawy o głosowaniu korespondencyjnym w wyborach prezydenckich - to efekt środowego porozumienia pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim i Jarosławem Gowinem. Wybory odbędą się w lipcu lub w sierpniu.

06:20

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 311 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce oraz 18 ofiarach śmiertelnych. W sumie zachorowało już 14 740 osób, z czego 733 zmarły. Około godz. 10 zostaną opublikowane najnowsze dane.

06:10

ZOBACZ, co działo się w Polsce i na świecie w związku z pandemią COVID-19 w środę, 6 maja 2020.

iPolitycznie - w jakim momencie w relacji polsko-ukraińskich jesteśmy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze!
Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl