Harry i Meghan eksmitowani ze swojej rezydencji
Znajdująca się na terenach przyległych do zamku w Windsorze posiadłość, którą książęca para otrzymała w prezencie ślubnym od nieżyjącej już królowej Elżbiety II, została w zeszłym tygodniu zaoferowana księciu Andrzejowi, młodszemu bratu Karola III – donosi "The Sun".
Andrzej mieszka w innej - znacznie większej - posiadłości w pobliżu zamku, Royal Logde, ale w związku z planami obcięcia mu przez króla dotacji oraz kosztami pozasądowej ugody z Virginią Giuffre w sprawie o wykorzystanie seksualne, uważa się, że nie będzie mógł sobie pozwolić na jej utrzymanie.
Według gazety, Harry'emu i Meghan nie została zaproponowana żadna alternatywna rezydencja na terenie Wielkiej Brytanii i organizują oni obecnie przetransportowanie wszystkich swoich rzeczy do domu w Montecito w Kalifornii, który jest ich głównym miejscem zamieszkania.
– To z pewnością wyznacza kres pobytu Harry'ego i Meghan w Wielkiej Brytanii – mówi cytowane przez gazetę źródło.
"The Sun" dodaje, że stawia to pod znakiem zapytania zaproszenie ich na koronację Karola III w maju.
Nakaz eksmisji to odwet za autobiografię Harry'ego?
Harry i Meghan otrzymali Frogmore Cottage w 2018 r., ale ze względu na przeprowadzoną przez nich renowację, wprowadzili się tam dopiero wiosną następnego roku. Jak się okazało, tylko na kilka miesięcy, bo w styczniu 2020 r. para ogłosiła, że rezygnuje z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej i wyprowadza się z Wielkiej Brytanii. Wprawdzie w ramach zawartego porozumienia ustalono, że zachowają rezydencję, ale od tego czasu bardzo sporadycznie pojawiali się w Wielkiej Brytanii.
Po wyjeździe do USA Harry i Meghan wielokrotnie atakowali pozostałych członków rodziny królewskiej, twierdząc, że byli przez nich nierówno i niewłaściwie traktowani, a także, że rodzina nigdy w pełni nie zaakceptowała Meghan, rozwiedzionej amerykańskiej aktorki o mieszanym rasowo pochodzeniu. Te ataki książę Harry kontynuował również w wydanej na początku stycznia książce "Spare" (w Polsce ukazała się pod tytułem "Ten drugi"), w której opisuje swoją frustrację wynikającą z bycia młodszym, "zapasowym" synem, złość na część brytyjskich mediów, nieprzezwyciężoną traumę po śmierci matki, zmagania ze zdrowiem psychicznym oraz załamanie relacji z resztą rodziny królewskiej.

Źródło: