Krzysztof Kowalski
PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO
Liga Mistrzów. W hitowym starciu środowego wieczoru zdziesiątkowany Juventus przeciwstawił się Paris Saint-Germain, ale ostatecznie przegrał 1:2 (1:1). Paryżanie awansowali do 1/8 finału, ale tylko z drugiego miejsca. Grupę H wygrała Benfica, która w 92. minucie trafiła w Hajfie na 6:1 i wyprzedziła PSG wyłącznie liczbą bramek zdobytych na wyjeździe. Z kolei "Stara Dama" zagra wiosną w Lidze Europy.

Liga Mistrzów. Juventus - PSG 1:2

W bieżącej edycji Ligi Mistrzów Juventus wygrał tylko raz. W pierwszym meczu pokonał Maccabi Hajfa 3:1. Turyńczycy więcej punktów już nie ugrali, dlatego przed ostatnią kolejką pozostała im tylko korespondencyjna walka z mistrzem Izraela o trzecie miejsce w grupie dające przepustkę do Ligi Europy.

Gospodarze zaczęli z animuszem. Z dystansu groźnie huknął Manuel Locatelli, a do gry pokazywał się Arkadiusz Milik. Bramkę zdobyli jednak paryżanie. Szarpany za koszulkę Kylian Mbappe minął dwóch rywali i niezwykle precyzyjnym uderzeniem pokonał Wojciecha Szczęsnego.

W 34. minucie polski bramkarz skutecznie interweniował po płaskim strzale Lionela Messiego. W końcówce pierwszej odsłony Juventus z determinacją parł do wyrównania i dopiął swego. Z kilku metrów trafił Leonardo Bonucci, któremu piłkę głową zgrał Juan Cuadrado.

Po przerwie PSG usypiało gospodarzy podaniami, by w końcu dynamicznie przyspieszyć. W 70. minucie ponownie błysnał Mbappe. Francuski gwiazdor znakomitym podaniem uruchomił Nuno Mendesa, a ten uderzył po dalszym rogu obok interweniującego Szczęsnego.

Na ostatni kwadrans na boisku pojawił się Federico Chiesa, który wrócił po niemal dwunastu miesiącach przerwy. Turyńczycy do końca walczyli o zmianę niekorzystnego rezultatu, ale przyjezdni utrzymali przewagę.

W drugim meczu w Izraelu Benfica rozbiła Maccabi 6:1. W ten sposób zgromadziła identyczny dorobek punktowy (14) oraz bramkowy (16:7), co PSG. O pierwszej lokacie przesądziła liczba bramek zdobytych na wyjeździe. Benfica poza własnym terenem zanotowała dziewięć goli, a paryżanie sześć.