Liga włoska. Arkadiusz Milik rozegrał pierwszy mecz dla Juventusu. Wszedł na niecały kwadrans z Romą. Remisowy wynik 1:1 został ustalony przed jego pojawieniem się na murawie. Wystąpili wszyscy trzej Polacy; między słupkami Starej Damy stanął Wojciech Szczęsny, a na całą drugą połowę u gości wszedł Nicola Zalewski. Z trybun ich grze przyglądał się selekcjoner Czesław Michniewicz.

Juventus ekspresowo napoczął Romę. W 2 minucie znakomity strzał bezpośrednio z wolnego oddał snajper numer jeden, czyli Dusan Vlahović. Po jego próbie piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, nim wpadła do siatki. Rui Patricio nawet nie zareagował.

W drugiej połowie Juventus nie potrafił dobić Romy, więc ta odpowiedziała. W 69 minucie po znakomitej asyście były gracza Starej Damy, Paulo Dybali, wynik z bliskiej odległości ustalił Tammy Abraham.

- Co powiedziałem piłkarzom w przerwie? Że wstydzę się, że jestem ich trenerem - wypalił w pomeczowym wywiadzie Jose Mourinho. - Juventus miał wszelkie argumenty, żeby zamknąć mecz w pierwszej połowie - stwierdził komentujący w Eleven Sports 1 Dominik Guziak.

Milik na boisko wszedł w 77 minucie, kiedy zmienił 19-letniego Fabio Mirettiego. Dzięki interwencji Polaka na linii Juventus nie stracił drugiej bramki.

Juventus - AS Roma 1:1 (1:0)
Bramki: Vlahović 2' - Abraham 69'
Żółte kartki: Locatelli, Kostić - Cristante, Celik

Juventus: Szczęsny - De Sciglio, Danilo, Bremer, Alex Sandro - Miretti (77' Milik), Locatelli (86' Rovella), Rabiot (58' Zakaria)- Cuadrado (77' McKennie), Vlahović (86' Kean), Kostić.

Roma: Patricio - Mancini (46' El Shaarawy), Smalling, Ibanez - Karsdorp (62' Celik), Cristante, Matić, Spinazzola (46' Zalewski) - Dybala (78' Kumbulla), Pellegrini (93' Bove) - Abraham.

LIGA WŁOSKA w GOL24

Przegrał zakład? Raczej nie. Mariusz Fornalczyk po prostu taki jest. Na boisku 19-latek z Pogoni Szczecin lubi nie tylko odznaczać się dryblingiem, ale także fryzurami. W meczu z Zagłębiem Lubin zaprezentował kolejną nową stylówkę: różowe serduszka (?) na białym tle. Zobaczcie tę i poprzednie fryzury pomocnika. Fornal, bo tak mówią na niego koledzy w Pogoni Szczecin, najpierw sięgnął po niebieską szamponetkę. Potem na jego głowie zagościła czerwień, którą wyparł jasny blond. Kiedyś w barwy klubu przefarbowali się zawodnicy Wisły Kraków, by w ten sposób uczcić zdobyte mistrzostwo. W sieci wciąż krąży zdjęcie Mirosława Szymkowiaka z trzema pasami: czerwonym, białym i niebieskim. Fornalczyk z Pogonią jest póki co na dorobku. Po co więc co chwilę zmienia kolor włosów?- Od dawna chciałem trochę poeksperymentować. Potem podchwyciłem, że to od Mbappe i tak to się kręciło. Trochę fantazji nie zaszkodzi – mówił jeszcze w styczniu dla Faktu.

Rodman ze Szczecina. Wszystkie fryzury Mariusza Fornalczyka ...