Maria Stenzel po meczu Polska - Serbia: Ta ostatnia piłka długo będzie mi się śniła

Tomasz Kuczyński
Maria Stenzel szczególnie przeżyła porażkę z Serbią 2:3.
Maria Stenzel szczególnie przeżyła porażkę z Serbią 2:3. Karina Trojok
W we wtorek 11.10.2022 r. w meczu ćwierćfinałowym mistrzostw świata Polska przegrała z Serbią 2:3. Po ostatniej piłce Polki zalały się łzami. Szczególnie ostatnią piłkę przeżywała libero Maria Stenzel, która nie odebrała zagrywki Jovany Stevanović.

Są łzy, ale nie ma czego dziwić, bo było blisko półfinału…

Maria Stenzel: - No, było…

Jak ten mecz wyglądał z perspektywy boiska? Jak udało wam się podnieść w IV secie, gdy było 19:23.

Był niesamowity doping kibiców, który nas poniósł. Wiadomo, że jak nam idzie, jedna piłka, druga piłka, to podrywa do walki. Myślę, że atmosferą i tym, jaki był ogień między nami wygrałyśmy tego czwartego seta.

Czy to taki mecz, który trzeba będzie przetrawić, aby dojść do wniosku, ile radości dałyście nam w tych mistrzostwach?

To prawda. To był niesamowity turniej w naszym wykonaniu, natomiast chciałyśmy więcej i ta porażka na pewno boli, bo Serbki były w zasięgu. Po prostu szkoda.

W stosunku do pierwszego meczu zrobiłyście to, czego wtedy się nie udało: „ugryzłyście” je wtedy, kiedy trzeba było.

W pierwszym secie grałyśmy naszą najlepszą siatkówkę i nie dałyśmy Serbkom wydostać się z tych ciężkich sytuacji, które im stworzyłyśmy. Na pewno miały trudny orzech do zgryzienia, jak nas pokonać w tym meczu, bo tanio skóry nie sprzedałyśmy. Niestety… Mam taką nadzieję, że z roku na rok będzie coraz lepiej.

Czy to może być zalążek czegoś większego jeśli chodzi o polską reprezentację?

Może być, ale to się okaże w przyszłym roku. Na pewno trzeba być dobrej myśli. Ja już nie mogę się doczekać przyszłego zgrupowania kadry i tego jak będzie.

Ta ostatnia piłka długo będzie się pani śniła?