Aktualizacja godz. 20.55
W środę, 7 listopada 2018 r., Błażej Szulc rozpoczął grę od pytania za 250 tysięcy złotych. Brzmiało ono:
Co widnieje na amerykańskim banknocie jednodolarowym?
A. Statua Wolności
B. Koloseum
C. piramida
D. latarnia morska
Uczestnik nie znał poprawnej odpowiedzi i zrezygnował z dalszej gry. Do domu wróci z czekiem na 125 tysięcy złotych.
Wcześniej pisaliśmy:
Błażej Szulc wygrał pytanie eliminacyjne (zajęło mu to 5,7 sekundy) i po początkowych trudnościach idzie jak burza. Co prawda, nie ma już kół ratunkowych, ale intuicja i odrobina ryzyka sprawiły, że ma już 125 000 zł.

O grze Błażeja Szulca w "Milionerach" przeczytasz także na portalu
Błażej Szulc pochodzi ze Skorzewa w gminie Kościerzyna. Jak podkreślał we wczorajszym odcinku "Milionerów" jest Kaszubą z krwi i kości, co - jak twierdzi - przekłada się na jego charakter - jest uparty w dążeniu do celu. Ta cecha na pewno przyda się w grze!

- Zawsze dążę do celu, jestem wytrwały, w tym co robię i uparty - mówił Błażej Hubertowi Urbańskiemu. - Kaszubi mają tak razy dwieście.
Błażej Szulc ma 27 lat, obecnie mieszka w Gdańsku i jest inżynierem. Pracuje przy rozbudowie terminalu kontenerowego w porcie. W studiu "Milionerów" Błażejowi towarzyszyli: narzeczona Aneta i brat Damian.
Jakie pytania usłyszał Błażej Szulc w "Milionerach? Sprawdź ⇩
Mitsubishi lancer - nieoznakowany radiowóz policji (zdjęcia)
Program "Milionerzy" Błażej Szulc i koła ratunkowe:
Przy trzecim pytaniu (odpowiednikiem Czerwonego Krzyża w krajach muzułmańskich jest...) wykorzystał pierwsze z kół ratunkowych - pytanie do publiczności. Publiczność wskazała mu prawidłową odpowiedź - 90 proc. osób na widowni zaznaczyło "Czerwony Półksiężyc".
Przy czwartym pytaniu (o dopływ Warty) wykorzystał kolejne koło ratunkowe: pół na pół. Zostały dwie odpowiedzi - "Nysa Łużycka" i "Liswarta". Uczestnik wybrał prawidłową - Liswarta.
Warszawskich fanów programu nieco rozczarował brakiem szybkiej odpowiedzi na pytanie o to, który utwór Czesława Niemena najczęściej słychać przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie? Oto wybrane komentarze:
Sen o Warszawie! Nie wierzę ze on nie wie..
Fajnie gra!Tym snem mnie zdziwił ale w końcu mieszkaniec Gdańska może o Legii nie słyszeć. Powodzenia w dalszej grze!
Uczestnik wykorzystał przy tym pytaniu ostatnie koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Zadzwonił do mamy Ilony, ale ona nie znała odpowiedzi. Po namyśle Błażej Szulc wybrał prawidłową odpowiedź - "Sen o Warszawie".
PYTANIE ZA MILION - MILIONERZY 10.09.2018 - BRZMIAŁO:
Który instrument stroi muzyk?
A. tamburyn
B. kocioł
C. okarynę
D. czynele
PYTANIE ZA MILION w programie "Milionerzy"10 września 2018
Przy pytaniu za milion uczestnik wykorzystał dwa koła ratunkowe: pomoc publiczności i telefon do przyjaciela (taty).
Publiczność wskazała prawie po połowie kocioł i czynele, a ojciec uczestnika obstawiałaby kocioł. Ostatecznie Dominik Komorek zrezygnował z dalszej gry i wygrał pół miliona złotych.

Główną nagrodą w polskiej wersji jest 1 milion złotych, która padła dwukrotnie w historii programu – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik) i w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek).
Czytaj także:
Mitsubishi lancer - nieoznakowany radiowóz policji (zdjęcia)
Zobacz koniecznie ⇒
Zobacz trudne pytanie z "Milionerów". Bardzo podchwytliwe!
Kiedy padła pierwsza główna wygrana w "Milionerach"?
Pierwszym szczęśliwcem, który prawidłowo odpowiedział na 12 pytań, był Krzysztof Wójcik. W 2010 roku padła bowiem pierwsza główna wygrana w polskiej edycji "Milionerów".
Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?
POLECAMY NA STREFIE BIZNESU: