Niejasności kampanii wyborczej w partii Polska 2050 w Opolu. Do sprawy wkroczyła prokuratura

Damian Świderski
Opracowanie:
Wideo
od 12 lat
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu Stanisław Bar przekazał, że prokuratura sprawdzi doniesienia „Nowej Trybuny Opolskiej” w sprawie niejasności w finansowaniu kampanii wyborczej w tym regionie przez partię Polska 2050. Czy w kampanii doszło do nieprawidłowości?

Spis treści

Prokuratura wyjaśni sprawę Polski 2050 w Opolu. Dotyczy posła Adama Gomoły
Prokuratura wyjaśni sprawę Polski 2050 w Opolu. Dotyczy posła Adama Gomoły Fot. X/Polska 2050

Poseł Gomoła winny afery w Opolu?

Nowa Trybuna Opolska zamieściła artykuł, w której okazało się, że poseł Polski 2050 Adam Gomoła miał umieścić jednego z kandydatów partii na pierwszym miejscu listy do sejmiku województwa opolskiego. Gomoła miał namawiać tego kandydata do wpłacenia 20 tysięcy złotych na konto firmy należącej do szefowej sztabu wyborczego partii. Gomoła za to został usunięty z klubu parlamentarnego i z partii kilkanaście godzin po publikacji artykułu.

Biorąc pod uwagę treść informacji medialnych, mogło dojść do popełnienia występku opisanego w artykule 506. Ustawy Kodeks Wyborczy — powiedział prokurator Bar.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuji.pl!

Poseł Gomoła naciskał na zawarcie umowy z firmą jego znajomej?

W tej sprawie wypowiedział się Piotr Sitnik, były przewodniczący wojewódzkich struktur Polski 2050 w Opolu. Wyznał w opolskich mediach, że on i dwaj członkowie zarządu wojewódzkiego w lutym 2024 roku odeszło z partii, bo poseł Gomoła miał ich naciskać na zawarcie umowy z firmą jego znajomej. Według Sitnika informowano o tym centralę partii.

Powiem tylko, że owo pismo, a także wcześniejsze prośby o wsparcie, pozostały bez reakcji. Co przeważyło szalę na rzecz rezygnacji — wyjaśnił Sitnik dla portalu O!polska360.

Źródło:

Polska Agencja Prasowa
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl