Księżyc w nowiu najbliżej Ziemi
Jak podaje "Dziennik Naukowy", dokładnie w sobotę – 21.01.2023 r. – Księżyc w nowiu znajdzie się najbliżej Ziemi dokładnie od 993 lat. Według NASA Jet Propulsion Laboratory, ostatnim razem Księżyc w nowiu znajdował się tak blisko Ziemi dokładnie 3 grudnia 1030 roku. Następnym razem tak blisko będzie 20 stycznia 2368 roku. Oczywiście trudno nam ocenić wpływ tego zjawiska na naturę, a zwłaszcza na człowieka, ale według osób zainteresowanych astrologią, będzie to wyjątkowy nów Księżyca.
Nów Księżyca w znaku Wodnika 21 stycznia 2023 r. - co warto o nim wiedzieć?
Kiedy Księżyc znajduje się między Słońcem a Ziemią, jest dla nas niewidoczny. Wtedy mówimy, że jest w nowiu. Przed nami nów już w sobotę, 21 stycznia 2023 r. Nów działa na człowieka silniej niż pełnia. Ma wpływ na energetykę naszego ciała, na ciśnienie krwi. Bardzo dobre są w tym czasie kuracje ziołowe, a krótkie głodówki mocniej oczyszczają. Z drugiej strony przed nowiem i w samym nowiu łatwiej reagujemy emocjonalnie i szybciej łapiemy infekcje. Możemy czuć się słabsi, senni, zmęczeni mocniej niż zwykle.
To warto zrobić 21.01.2023 r.
Zamykamy się w sobie, żeby pewne sprawy przemyśleć, poobserwować, ale na ile jest to możliwe, lepiej jeszcze teraz nie działać i nie podejmować ważnych decyzji. Teraz przyda nam się moment wyciszenia, skupienia, kontaktu z naturą. Na chwilę się zatrzymujemy. To moment ciszy przed dużym skokiem do przodu, kiedy ekstremalnie się odradzamy. Tuż po nowiu nasze ciało ma większą szansę podjąć działanie, łatwiej goją się rany, lepiej działa mikroflora jelit. Jesteśmy bardziej konsekwentni i nastawieni na samorealizację.
Wyróżnia się cztery fazy Księżyca:
- nów;
- kwadrę pierwszą;
- pełnię;
- ostatnią kwadrę.
Faza Księżyca zależy od tego, pod jakimi kątami są ustawione względem siebie Słońce, Ziemia i Księżyc, a między dwoma kolejnymi takimi samymi fazami Księżyca jest około 29,5 dnia. To tzw. miesiąc synodyczny.
Co jeszcze warto wiedzieć o tym nowiu Księżyca? Sprawdź w galerii:
Nów Księżyca 21.01.2023 r. najbliżej Ziemi od czasów średnio...
