Odważna w ringu, odważna w zapowiedziach. Julia Szeremeta: 10 sierpnia moja ręka powędruje do góry

Marcin Jastrzębski
- Nie boję się nikogo, nie czuję do nikogo respektu, wychodzę i robię tak naprawdę swoje – odważnie opisuje swoje podejście do olimpijskich wyzwań Julia Szeremeta. Startując w kat. do 57 kg Polka zapewniła sobie w środę wieczorem prawo startu w sobotnim finale.

Półfinały przeniosły się z północnej części Paryża do… obiektów Rollanda Garrosa. Na korcie Philippa Chatriera ustawiono ring, a na trybunach zamiast inteligencji, która przynajmniej teoretycznie wie jak się zachować na meczu tenisa, przyszli fani sportów walki. Dostali od Julii i rywali z Filip niezłą dawkę emocji. W pierwszej rundzie rywalka nieco zaskoczyła Polkę, ale w druga i trzecia runda należała do Szeremety.

- Jeszcze lepiej bawiłam niż na poprzedniej scenie – oceniła Julia, nawiązując do zmiany obiektu, w którym startowała.

Walczyć na obiekcie Rollanda Garrosa to jednak „coś”. - Nie mogę się doczekać już finału – przyznaje Julka. W finale rywalką Szeremety będzie Lin Yu-ting.

- Dostosujemy taktykę do poziomu rywalki. To zdecydowanie będzie najtrudniejsza przeciwniczka, z jaką do tej pory Julia walczyła – zaznacza Tomasz Dylak, trener Szeremety.

- Nie sprawdzałam w ogóle swojej drabinki, na kogo trafię. Wiem, że jest wyższa ode mnie – opisuje 20-latka.

W półfinale Julii nie zestresował fakt, że przegrywała po I rundzie.

- Troszkę się zdziwiłam, że ta runda dla mnie przegrana, ale tak naprawdę nie zmieniło to nic w moim stylu boksowania. Dalej boksowałam troszkę z kontry, może więcej biłam, ale przy tym dalej się świetnie bawiłam i to był mój styl – zaznaczała Szeremeta.

Kolejne zwycięstwo nakręciło Szeremetę, która nie ma poczucia, że robi coś wyjątkowego.

- Zwycięstwa oczywiście dodają mi to jeszcze pewności siebie, ale tak naprawdę nie czuję, że jestem na igrzyskach. Myślę, że jestem na normalnym turnieju, w ogóle nie czuję stresu. Wychodzę, boksuję na luzie, dopiero czuję, że idę na walkę jak już jestem na sali i się zaczynam rozgrzewać – dodaje Julia.

Szeremeta przerywa niechlubny okres w polskim boksie bez olimpijskiego medalu. Ostatni został wywalczony w 1992 roku.

- W teamie polskim jest świetna atmosfera – zapewnia Julia.

Trener dodaje, że ostatnio stara się chodzić bocznymi drogami, bo jej podopieczna stała się bardzo popularna.

- Kibice się cieszą i podoba im się mój boks. Mam nadzieję, że boks Polski się odrodzi i pójdzie jeszcze w górę – podkreśla Julia.

- Idę po złoto. 10 sierpnia moja ręka powędruje do góry – obiecuje Julia.

Młoda pięściarka wyznacza sobie najwyższe cele, ale czuje też, że to, co robi jest jeszcze w pewnym sensie abstrakcyjne.

- Tak naprawdę jeszcze w boksie kobiet w ogóle nie było medalu, więc to też coś pięknego. Wydaje mi się, że dojdzie do mnie to, co robię dopiero po finale. Zrozumiem, że jestem tą mistrzynią olimpijską i dopiero wtedy będę się cieszyć – podsumowała Julia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polska wygrywa na inaugurację

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

I
Iks
Bardzo to ciekawe, że na rozpoczęciu Igrzysk lewacy pokazują jaką to różnorodność orientacji i nieokreślonych płci mamy, ale jak przychodzi do zawodów, to już twardo twierdzą, że są mamy tylko dwie płcie.
Wróć na i.pl Portal i.pl