OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/FEDERICO PROIETTI
Liga włoska. Broniące tytułu Napoli, z Piotrem Zielińskim w składzie, wygrało na wyjeździe z beniaminkiem Frosinone 3:1 w 1. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W rozegranym równocześnie spotkaniu Verona, w której wystąpił Paweł Dawidowicz, pokonała na wyjeździe Empoli 1:0.

Czy to koniec sagi transferowej Zielińskiego?

W debiucie Francuza Rudiego Garcii na ławce trenerskiej Napoli jego podopieczni szybko stracili gola. W siódmej minucie rzut karny wykorzystał Abdoulrahmane Harroui, ale niewiele ponad kwadrans później do wyrównania doprowadził Matteo Politano (24.). Później dwie bramki zdobył król strzelców poprzedniego sezonu Nigeryjczyk Victor Osimhen (42. i 79.).

Garcia powrócił do Serie A po siedmiu latach przerwy. Ostatnio we Włoszech prowadził AS Roma (2013-16). Później pracował we Francji i w Arabii Saudyjskiej. Na stanowisku szkoleniowca Napoli zastąpił Luciano Spallettiego, który po wywalczeniu w poprzednim sezonie pierwszego tytułu mistrzowskiego dla Napoli od ponad 30 lat postanowił zrobić sobie roczną przerwę - z której jednak nic nie wyszło, bo w piątek został oficjalnie ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Włoch.

Co ciekawe, Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie, a bramkarza Huberta Idasiaka zabrakło w kadrze meczowej gości. Czy to koniec sagi transferowej związanej z polskim pomocnikiem? W ostatnich tygodniach "Zielu" był łączony z przeprowadzką do Arabii Saudyjskiej.

W Empoli Dawidowicz również grał od pierwszej do ostatniej minuty. Zwycięską bramkę uzyskał w 75. minucie Federico Bonazzoli. W kadrze gospodarzy nie znalazł się ani Sebastian Walukiewicz, ani Iwo Kaczmarski. (PAP)